הקפאת זכויות - רובי תכנון פיננסי

מאת רובי תכנון פיננסי
4720 צפיות

הגעתם ל 35 שנות ותק וחושבים להקפיא זכויות בקרן הפנסיה הוותיקה? את המידע הזה כדאי שתדעו!

אם אתם מבוטחים בקרן פנסיה ותיקה וצברתם 420 חודשי הפקדה ו /או 70% שיעור צבירה לפנסיה משמע, הגעתם לשיעור צבירת זכויות מירבי בקרן. מה זה אומר ומה עליכם לעשות כעת? אם הגעתם למקסימום זכויות, האם יש טעם להמשיך להפקיד? או שמא כדאי לכם להקפיא את התשלומים ולהפנות אותם לתוכנית פנסיונית אלטרנטיבית? ריכזנו עבורכם את כל התשובות יחד עם מקרה שארע השבוע, במאמר הבא:

סדר בבלגן לקבלת החלטות נכונה

להקפאת זכויות שיקולים רבים ומורכבים, והחלטה בדבר כדאיות המשך (או הפסקת) ההפקדות לקרן משתנה מאדם לאדם, בהתאם לנתונים האישיים ביניהם נתוני שכר והעסקה, שווי נכסים פיננסים, זכאות למענקי פרישה, מצב בריאותי וסטטוס משפחתי, העדפה בין קבלת כסף כהון או קצבה, מטרות לעתיד ועוד, וכן תלוי גם במצב המשק, שיעורי הריבית, האינפלציה ותוצאות שוק ההון. אז מה עושים? חוות דעת אקטוארית ופנסיונית מעמיקה תעשה לכם סדר, תביא לבהירות ותוביל להחלטה מושכלת שתמנע הפסדים ותיתן את התמורה הכלכלית הגדולה לעתידכם.

מדוע יש צורך בבדיקה?

בדיקת כדאיות הקפאת זכויות לקרן הפנסיה הוותיקה תאפשר לכם לדעת מס’ פרמטרים חשובים לקבלת החלטה מושכלת. תוכלו לדעת –

  • האם ובכמה בכלל תגדל הפנסיה החודשית במידה ותמשיכו או תפסיקו את ההפקדות ?
  • האם תהיו זכאים למענקי פרישה במידה ותמשיכו או תפסיקו את ההפקדות ?
  • האם יהיה לכם כיסוי ביטוחי  במידה ותמשיכו או תפסיקו את ההפקדות ?
  • האם  תוכלו לנתב את ההפקדות למוצר פנסיוני חלופי ומה יהיה שווי החיסכון שתצברו?
  • האם במידה ותפסיקו את ההפקדות  תוכלו לקבל פנסיה נוספת?

ומה נכון עבורכם?

בכדי לעשות עבורכם סדר בבלגן, ולסייע בקבלת החלטה מושכלת וכדאית ביותר עבורכם, בהתאמה למצב השוק ולמצבכם האישי המשתנה, ישנה חשיבות רבה לבחירת גוף שיבצע עבורכם חוות דעת מעמיקה, אוביקטיבית ונכונה לעתידכם. קבלת חוות דעת אקטוארית ופנסיונית תאפשר לכם להבין מה המצב הקיים, ומה מומלץ ביותר בעבורכם.

אצלנו, ברובי תכנון פיננסי נפעל לבדיקת חישוב הפנסיה ובדיקה אקטוארית מקיפה במטרה לוודא שאתם מקבלים את הפנסיה לה אתם זכאים ואת התמורה הכלכלית הגבוהה ביותר, לצד השירות הטוב ביותר, בתנאים הטובים ביותר.

קביעת פגישה בנושא הקפאת זכויות פנסיוניות לחץ כאן

וכך אירע השבוע:

אזרח עובד צה”ל, לקראת פרישה מוקדמת קיבל ממרכז תע”צ תחשיב פנסיה ומענקי פרישה אותם צפוי לקבל בסיום העסקתו
במסגרת תכנון הפרישה שלנו לעובד ובדיקת אקטוארית לחישוב נתוני הפנסיה גילינו פער מהותי של כ 3012 שח! בין הפנסיה הצפויה שנרשמה בתחשיב לבין הפנסיה הצפויה אותה חישבנו אנחנו לפורש.
בעקבות איתור השגיאה, פנינו למרכז תע”צ לבירור מעמיק בצירוף התחשיב האקטוארי שערכנו, ובבדיקתם אכן נמצא כי פנייתנו מוצדקת ואכן נפלה טעות בחישוב השכר הקובע לפנסיה! הם ערכו תחשיב מחדש והגדילו את הפנסיה החודשית ב- 3000 שח !

בעבורנו הייתה זו בדיקה במסגרת תהליך תכנון הפרישה שלנו לפורשים, בעבור העובד יהיו אלו אלפי שקלים נוספים שיקבל כל חודש בפנסיה שלו!
עכשיו, יוכל העובד לפרוש בראש שקט ללא דאגות ולהנות מפרישה מוצלחת

תגובות העובד: ” מסיר בפנייך את הכובע”

גאים להיות בית רב תחומי לתכנון פיננסי ופרישה חכם ומוצלח ולהביא את הלקוחות שלנו למיקסום רווחים חיסכון ופנסיה בפרישה!

Tags: , ,