נעים להכיר: פוליסת חיסכון פיננסית

מאת רובי תכנון פיננסי
3656 צפיות

לחסוך לעתיד זה לא רק שקט נפשי שאנחנו מעניקים לעצמנו, אלא תעודת ביטוח לימים סגריריים. אם פעם היה מקובל להשקיע את החסכונות שלנו בעיקר בתוכניות בנקאיות, בשנים האחרונות אנחנו מגלים שאפיקי השקעה בהם פוליסת חיסכון עשויה להכניס לכיסכם הרבה יותר כסף. 

מהי פוליסת חיסכון?

פוליסת חיסון פיננסית היא תוכנית חסכון בחברת ביטוח, המאפשרת לכל אזרח לחסוך בה באופן עצמאי ולכל מטרה ואינה מוגדרת כתוכנית חסכון פנסיונית. פוליסות החיסכון מציעות לחוסכים גמישות מלאה בביצוע ההפקדות וכן נזילות מלאה, המאפשרת את משיכת כספי החיסכון בכל עת מרגע הפקדתם. 

יתרונות פוליסת חיסכון

  • כולם יכולים להצטרף ולחסוך באמצעות הפקדה חד פעמית ו/או הוראת קבע.
  • ניתן לבחור במגוון מסלולי השקעה ללא תשלום מס.
  • משיכה חופשית ללא הגבלה.
  • ניתן לקבל הלוואה על חשבון החסכון בריביות אטרקטיביות.
  • ניתן למנות מוטבים לפי בחירה אישית. 

הטבת מס 125 ד’: מי זכאי ואיך מממשים אותה?

רבים לא מודעים לכך, אבל מסתבר שגמלאים רבים שהגיעו לגיל פרישה זכאים להחזר מס שנתי עבור רווחים שצברו בפיקדונות בנקאיים ובפוליסות החיסכון השונות. החזר המס עשוי להגיע לסכום רווחים עד 13,320 ש”ח ליחיד ועד 16,320ש”ח לזוג בניהול כספים וחיסכון בפוליסת חיסכון פיננסית. 

מהו תיקון 125ד’ לפקודת מס הכנסה? 

תיקון סעיף 125 ד’, שתוקן בשנת 2003, נועד לתת לפנסיונרים אפשרות לחסוך בתוכניות חסכון, פקדונות בנקאיים, ופוליסות חיסכון. התיקון מקנה פטור שנתי ממס רווחי הון לגמלאים, עד תקרה שנקבעת מחדש כל שנה.

מי זכאי להטבה?

פנסיונרים שנולדו לפני 1.1.1949 המפקידים לפוליסת חיסכון זכאים להחזר מס על רווחי הון של עד כ- 16,500 ש”ח (נכון לשנת 2019), לשנה.

 מבולבלים? רוצים לשמוע עוד? המומחים שלנו מחכים לכם! לחצו כאן

Tags: ,