קיבוע זכויות ומאבק הגמלאים: עדכון

מאת רובי תכנון פיננסי
5663 צפיות

יש! המאבק הסתיים בהצלחה

בחודש האחרון, עסקנו רבות בדבר הצעת הממשלה המקוממת בתקציב המדינה לבטל את גידול הפטור ממס לגמלאים במסגרת קיבוע זכויות.
חלקנו עמכם את חשיבות גידול הפטור ממס ב15% כצעד המשנה חיים עבור פנסיונרים רבים בבואם לתכנן את מקורות ההכנסה ועתידם לאחר הפרישה לגמלאות.

לא יכולנו לעמוד מנגד

כמתכנני פרישה, לא יכולנו לעמוד מנגד בדבר אותה הצעה מקוממת ואבסורדית לביטול הטבות מס, הצעה הפוגעת באוכלוסייה המהווה את לב ליבה של המדינה – אוכלוסיית הפנסיונרים שלנו! וכן מהווה פגיעה באמון הציבור כולו בחיסכון הפנסיוני שכן טומנת פגיעה רטרואקטיבית בשינוי דיני מס וביטול הטבת מס שניתנה כבר למי שפרש עד כה וביצע כבר בעבר הליך של קיבוע זכויות שהסתמך על קבלת הפטור הנוסף.

הסתדרות העובדים הכללית התקוממה ומיד יצאה למאבק נגד ההחלטה ואיתה הצטרפנו אנחנו יחד עם רבים אחרים למאבק, דאגנו להשמיע את קולנו בכל מקום ולעדכן אתכם בראיונות, בכתבות ובכנסים, הכל בכדי לסייע במאבק ולהגן על זכויותכם וזכאותכם לקבל בשנת 2025 כפי שהובטח את הטבת הפטור הנוסף ממס.

ומה קרה?

אנו גאים לספר לכם שהמאבק הצליח! – הפגיעה שתוכננה על ידי משרד האוצר לביטול הטבות המס לפנסיות של הציבור בוטלה! הקיצוץ בפנסיה ירד סופית מהצעת התקציב והפטור ממס יעלה! המשמעות היא כי בשנת 2025 יהיו זכאים הפנסיונרים לקבל במסגרת קיבוע זכויות פטור נוסף ממס לפי העדפתם: פטור ממס על פנסיה חודשית בסך 1,368 שקל לחודש (לפי המס השולי) להגדלת ההכנסה החודשית או פטור ממס על סכום הון בסך כ-246,000 לקבלת כספים בפטור ממס מהחיסכון הפנסיוני.

עם ביטול המהלך בירך מר ארנון בר דוד יו”ר ההסתדרות על המאבק לביטול תוכנית האוצר: “הבטחתי שלא תהיה פגיעה בגמלאים, ועמדתי במילתי. אני גאה בהישג ומתחייב שנמשיך להיאבק למען ציבור הגמלאים בישראל”.

החשיבות בתכנון נכון

אנו ברובי תכנון פיננסי גאים לקחת חלק במאבק ולעבוד עם ההסתדרות בשיתוף פעולה במסגרת קורסי הכנה לפרישה בפרוייקט לומדים ומתקדמים ולסלול לכם את הדרך לפרישה נכונה ומיצוי זכויות כמגיע לכם.

כאן זה המקום להזכיר לכם את החישובות בליווי והכוונה לפרישה. קיבוע זכויות הינו הליך תכנוני משמעותי בחיי הפורש, הכולל את תכנון סכומי ההון שיעמדו לרשותכם, גובה פנסיית נטו ממנה תחיו את שארית חייו, הגשמת מטרותיוכם לשימוש בכסף אם בסיוע לילדים, שיפור דירה, קרן למקרה חירום, הגשמת חלומות ועוד ועוד.

רוצים לשמוע עוד בנושא ולדעת כיצד לתכנן נכון את קיבוע הזכויות לקראת הגדלת הפטור? צוות המומחים שלנו מחכה לכם בלחיצה כאן

Tags: , ,