מה למדנו ממשבר נגיף הקורונה? חייבים לחסוך!

by רובי תכנון פיננסי
2 years ago
543 Views

משבר הקורונה תפס את כולנו בהפתעה והמחיש את חשיבות הצורך בחיסכון שישמש לנו כעוגן להבטחת אובדן הכנסה במצבי אי ודאות וקושי כלכלי – וככלי להגשמת חלומותינו בטווח הארוך.

חשוב לחדד ולהבין שגם חיסכון של 200 או 300 שקלים בחודש יכול להצטבר לסכום נאה בחלוף הזמן.

הדרך הנכונה לחסוך – קופת גמל להשקעה!

תוכנית חיסכון לכל מטרה וטווח השקעה הנזילה בכל רגע נתון שרוצים

לקופת הגמל להשקעה מגוון מנהלי השקעות ומסלולי השקעה ברמות סיכון שונות – כסף שמושקע בשוק ההון יכול לאפשר לכם לקבל תשואה לאורך זמן ולהגדיל את החיסכון שלכם. דווקא תקופות של משבר עשויות לייצר הזדמנות השקעה לאור האפשרות לקנות נכסים פיננסיים במחירים אטרקטיביים יותר. לא מדובר כאן על “לעשות מכה” אלא על חיסכון שקול לטווח ארוך שניתן לנהל ולבצע בו שינויים בהתאם לאופי, למטרות ולצרכים המשתנים שלכם . חוסכים כסף בעו”ש או בפק”מ ? ברמת הריבית הנוכחית השארת הכסף בעו”ש או בפיקדון בנקאי לא תניב כלל תשואה, או שתניב תשואה אפסית.

כל אדם, בכל גיל (גם קטין), יכול להצטרף ולחסוך בקופת הגמל להשקעה עד כ-70 אלף ₪ בשנה – חיסכון של סכום נמוך בכל תקופה (חודש או רבעון למשל), המכונה השקעה במנות – מאפשר לנו לפזר את הסיכון בצורה טובה, שכן אנחנו לא רוכשים ניירות ערך במחיר נתון ביום ספציפי, אלא באופן ממוצע על פני התקופה. השקעה במנות מאפשרת לשמור על אורך רוח ומגדילה את הסיכויים לכך שתתמידו בהשקעה גם בתקופות של תנודתיות גבוהה.

רוצים לדעת עוד? לכל השאלות והתשובות בנושא קופת גמל להשקעה לחצו כאן

קופת גמל להשקעה
Tags: , ,