כדאי שתכירו: קופת גמל להשקעה

מאת רובי תכנון פיננסי
4568 צפיות

מי מאיתנו לא רוצה להעניק לו ולילדיו את העתיד הכי טוב שאפשר?

הגיע הזמן שתכירו את קופת הגמל להשקעה – תוכנית חיסכון לכל טווח השקעה ולכל מטרה הנזילה בכל רגע נתון! ריכזנו במיוחד עבורכם את כל המידע החשוב

נתחיל מההתחלה: מהי קופת גמל להשקעה?

קופת גמל להשקעה מאפשרת לכם להנות מכל הקופה! נזילות מלאה במשיכת הכסף ללא קנסות פירעון ובכפוף למס רווחי הון בלבד,  הטבות מס משמעותיות לחוסכים מתמידים ומגוון מסלולי השקעה המאפשרים גמישות רבה בניהול הכסף. הבונוס – האפשרות לחסוך לטווח ארוך אך גם לטווח קצר, ללא התחייבות לתקופת ההשקעה שמאפשרת את משיכת הכסף גם בטווח הקצר ללא “קנסות”. בנוסף, מי שיבחר למשוך את כספו לאחר גיל 60  יזכה לגידול בחיסכון לפרישה ולאפשרות למשוך את הכספים כקצבה הפטורה מתשלום מס. השקעה נכונה של כספכם תעשה בעזרת ליווי מקיף של מיטב המומחים של רובי תכנון פיננסי.

למי זה מתאים? 

קופת גמל היא אפיק השקעה אטרקטיבי עבור החוסכים לטווח קצר, בינוני או ארוך. במקום שהכסף ישכב בפק”מ או בעובר ושב, ניתן לחסוך ולשמור על נזילות הכספים בכל רגע נתון. אם אתם רוצים לחסוך עבור הילדים, או דווקא חושבים על גיל הפרישה – ומעוניינים להגדיל את החסכונות או לדאוג לקצבה חודשית פטורה ממס. 

אילו סוגי הפקדות ניתן לבצע? 

במסגרת קופה זו תוכלו לבחור בין שני סוגי הפקדה או לשלב ביניהם: הפקדה חד פעמית באמצעות העברה בנקאית או הפקדה חודשית קבועה באמצעות הוראת קבע. 

מהן היתרונות של קופת גמל להשקעה?

  • הכספים נזילים למשיכה בכל עת וללא תלות בוותק או גיל החוסך.
  • מגוון מסלולי השקעה לבחירתכם ואפשרות לעבור ביניהם ללא תשלום מס
  • החל .מגיל 60 ניתן למשוך את הכספים כקצבה חודשית וללא כל תשלום מס.
  • ניתן לנייד את נכספים שנצברו מחברה אחת לאחרת ללא תשלום מס.

כמה כסף ניתן להפקיד? 

עד כ 70,000 ש”ח בשנה קלנדרית בעבור כל חוסך. כך לדוגמא, הורים ל-2 ילדים, רשאים לפתוח 4 קופות (על שם כל בן משפחה) ולהפקיד לכל חוסך עד  כ- 70 אלף ש”ח, כלומר סך של 280 אלף ש”ח בכל שנה קלנדרית.

האם הכספים בקופת גמל להשקעה חייבים במס? 

הכספים פטורים מתשלום מס הכנסה, ובעת משיכתם ישלם החוסך מס בגובה 25% על הרווחים שנצברו בזמן החסכון (מס רווחי הון). מי שיבחר למשוך את הכספים כקצבה חודשית לאחר גיל 60 ייהנה מפטור ממס על הרווחים וגם הקצבה עצמה תהיה פטורה מתשלום מס.

קופת גמל להשקעה מהווה תוכנית חיסכון לטווח הרחוק ויכולה להציע שקט כלכלי רב בעתיד. רוצים לשמוע עוד? נציגנו מחכים לכם ממש כאן

Tags: ,