עדכוני רשות המיסים טופס 161 החדש ודיווח למס בסיום העסקה - רובי תכנון פיננסי

מאת רובי תכנון פיננסי
8098 צפיות

לקראת כניסתו לתוקף של טופס 161 החדש ועדכון הנחיות לדיווח מס בסיום העסקה ערכנו בימים האחרונים מספר שיחות עם רשות המיסים בנושא ולהלן העדכונים האחרונים:

אין דחייה ביישום הטופס החדש

בראש ובראשונה, רשות המסים הבהירה שאין כל דחייה ביישום של הטופס החדש, והחובה להשתמש בו תחל ביום 1 ליולי, 2023. מבחינת רשות המסים בוצעו כל הפעולות הנדרשות על-מנת להכין את השוק למהלך והיא כמובן ערוכה עבורו גם כן.

מטרת המהלך החדש

רשות המסים מבהירה כי בלב המהלך החדש נמצא העובד וכי מטרתו העיקרית למצות את זכויות העובדים, לשמר את החיסכון הפנסיוני ולקבל את כל המידע הנדרש בקשר לעזיבת העובד את מעסיקו על-מנת שייחסכו הליכים בירוקרטיים מסורבלים בהמשך הדרך אך יחד עם זאת מבהירים ברשות המיסים כי תחת ההנחיות החדשות, פורשים שלא יעמדו בכללי הדיווח עשויים לשלם עד 47% מס על מענקי הפרישה והפיצויים שלהם, או לנעול את כספם לקצבה.

השלכות חמורות למי שלא יעמוד בהנחיות החדשות

עוד מבהירים ברשות כי בוטל הפטור האוטומטי שיכלו מעסיקים לתת על מענקי פרישה ופיצויים המשלמים מעבר לסכומים שבקופות ובכללם : פדיון ימי מחלה, שנים עודפות, הסתגלות וכו’ וכי על מנת לקבל פטור ממס על הפורש לבחור מסלול מיסוי ולקבל את אישור פקיד השומ. המשמעות היא שרוב הפורשים המגיעים לגיל הפרישה החוקי או בעלי הכנסות גבוהות/מקבלים מענקים גבוהים חייבים לעבור את מס הכנסה כדי לקבל את האישורים להתחשבנות מס על פיצויים.

אחריות המעסיקים בתהליך

משכך, רשות המסים מבהירה כי המעסיקים מחויבים לעקוב אחר ההוראות שנקבעו בטופס החדש והיא תפעל בנחישות כדי להבטיח שהמעסיקים מקיימים את ההוראות, ותחפש דרכים למנוע מצבים שבהם עובדים צריכים לפנות אליה במקרים שהמעסיק היה צריך לטפל בהם.

החשיבות של תכנון מקצועי לפרישה

ההנחיות החדשות מחייבות הבנה והכוונה מקצועית לעובד, ברשות המסים מצפים מהמעסיקים להשתתף באופן מלא בתהליך, ומדגישים את החשיבות של מתן סיוע וליווי מקצועי לעובדים על ידי מתכנן פרישה בעת מילוי חלק ב’ של הטופס החדש ותהליך סיום העסקה .

ברשות המיסים מחדדים שלפקיד שומה ולמעסיק אסור בשום אופן לייעץ לעובד ולהמליץ כל מסלול מיסוי לכספים ולכן מדגישים ברשות המיסים את החשיבות של עובד לקבלת תכנון פרישה מקצועי, סיוע וליווי מקצועי בעת מילוי חלק ב’ של הטופס החדש וזאת בכדי למנוע מצבים בהם פורשים ייאלץ לשלם מס בגובה של עד 47% על מענקי הפרישה והפיצויים שלהם.

השלכות קבלת החלטות שגויות בתכנון פרישה

רשות המיסים מזהירה שייתכן שההחלטות שהעובדים יקחו במהלך תכנון הפרישה שלהם הן בלתי הפיכות ויכולות להשפיע באופן חמור על רווחתם הכלכלית לאורך זמן. בכך הם מדגישים את החשיבות של בחינת חלופות הפרישה על ידי הפורשים בהיותם מעורים ומבינים את האפשרויות שלהם, לפני שהם מקבלים החלטות כלכליות חשובות.

איך אתם יכולים להיערך ?

אנחנו ברובי תכנון פיננסי ערוכים ללוות את המעסיק והעובד לשיטת הדיווח החדשה תוך דגש רב על עמידה בכללי החוק והתקנות החדשות ומקסום חובות וזכויות המעסיק והעובד במטרה לסייע לציבור למלא את חובתו ולמצות את זכויותיו באחד הצמתים החשובים ביותר בחיים – מעבר בין עבודות ויציאה לפנסיה.

תכנית פרישה צריך לבנות ולתכנן

תכנון הפרישה הוא תהליך מורכב שמחייב הבנה והכוונה מקצועית ,בשביל להקל עליכם את המשימה, אנחנו כאןצוות הפרישה שלנו יבנה עבורכם תכנית פרישה אישית בכל המישורים – פיננסי, פנסיוני, ביטוחי ומיסויי – כדי שתקבלו כל מה שמגיע לכם במינימום זמן וללא בירוקרטיה. לתיאום פגישת תכנון פרישה אישית לחצו כאן

רוצים לדעת עוד?

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לוובינר שאלות ותשובות שאנחנו מקיימים, בו אנו נדון בכל הנושאים הללו בפרטים רבים יותר. כדאי שתוכלו להיות יותר מעורים, מבינים , ומעודכנים בכל השינויים שמתרחשים.

וובינר עדכוני רשות המיסים ושאלות תשובות טופס 161 יום ד’ 28/06/2023 בשעה 19:30

השתתפות במפגש בלחיצה כאן

למה צריך תכנון פרישה?

למה צריך תכנון פרישה?

 • האם אתה מנהל את כספיך בדרך הנכונה? 
 • האם אתה יודע היכן נמצאים כל החסכונות וההשקעות שלך?  
 • מי מנהל את הכספים שלך? 
 • באיזה מסלולי השקעה אתה? 
 • האם אתה מנהל את כספיך בדרך האופטימלית?
 • האם הכסף שחסכת יספיק לך להגשמת חלומותיך ומטרותיך העתידיות  ואף לזמן פרישה?
 • מה העלויות שאתה משלם? 
 • האם אתה מקבל וממצה את כל ההטבות  המס שאתה זכאי לקבל? 
 • האם יש לך כיסוי ביטוחי להגנה פיננסית ובריאותית  מפני אירועים שיכולים  להתרחש במהלך הדרך?

אם אתה שואל את עצמך את השאלות הללו ושאלות דומות – אתה צריך תכנון פיננסי לפרישה!

מה זה תכנון פרישה אישי?

הפרישה היא חלק חשוב בחיים שלנו, אך תכנונה מורכב ודורש הבנה מקצועית והתאמה אישית כדי להבטיח שנוכל להנות מהכסף שעמלנו בעבורו במהלך כל השנים בצורה הטובה ביותר.

תכנון פרישה אישי הוא תהליך בו מתבצע תכנון מותאם אישית ומקצועית לתנאי העסקה והפרישה הייחודים שלך. במהלך התהליך, מתבצע ניתוח מדויק של מצבך הפיננסי ומטרותיך האישיות ולפיהם מתכננים את הצעדים הנדרשים כדי להבטיח שתוכל להנות מרווחה פיננסית  לאחר הפרישה. בתהליך זה, נכללים היבטים כמו תוכניות הפנסיה, השקעות, מענקי פרישה ופיצויים, מיסים והטבות מס ונלקחים בחשבון נונים אישיים כמו גיל, סטטוס משפחתי, תוכנית חיים ותחזיות עתידיות ועוד. תוך כדי התהליך, תוכל לקבל המלצות מותאמות אישית ולקבל כלים וכלים שיעזרו לך לממש את התוכניות הפיננסיים והאישיות שלך לאחר הפרישה.

אנחנו רובי תכנון פיננסי מציעה תכנון פרישה אישי ומקצועי שיעזור לכם להתמודד עם כל האתגרים הפיננסיים והמיסויים הקשורים לפרישה.

למה חשוב לבצע תכנון פרישה?

בהגיעכם לפרישה אתם נדרשים לקבל מספר החלטות קריטיות בנושא הכספים והמיסוי העתידי של הכספים אותם חסכתם בעמל במשך השנים שעשויות לקבוע האם תצליחו לשמר את ערך כספכם והאם תבטיחו את עתידכם הכלכלי. חשוב שתתכננו את צעדיכם בתבונה, מכיוון שהחלטות שתקבל עם יציאתך לפנסיה ילוו אותך כל חייך, ללא אפשרות שינוי.

מה חייב פורש לעשות בפרישה כדי לקבל כספים והטבות מס?

לאורך שנות העבודה נצברו על שמכם כספי תגמולים ופיצויים בקופות ובקרנות שונות, בנוסף בעת פרישה זכאים לקבל פיצויים ומענקי פרישה

כדי שתוכלו לקבל את הכספים ולהעביר אותם לטובתכם נדרש לבצע מספר פעולות-

1.התחשבנות מס סיום העסקה-  לבחור כיצד רוצים לקבל את הכספים כפנסיה או סכום חד פעמי , לבחור מסלול מיסוי לפטור ממס , למלא טפסי מס הכנסה ולהגיש אותם למעסיק/פקיד שומה וולקבל את אישורי מס הכנסה לשחרור הכספים וקבלת פטורים ממס.

שימו לב- בעקבות הנחיות מס הכנסה החדשות הנכנסות לתקף ביום 1/7/2023 – מחוייב כל פורש לבצע התחשבנות מס בסיום העסקה ולמלא טופס 161 ב בכדי לבחור מסלול מיסוי לקבלת פטורים ממס ולקבל את אישור מס הכנסה , פורש שלא יעשה זאת מסתכן בלשלם 47% מס על המענקים או לנעול את כספו לצבה

2.תכנון הכנסות חלוקת הכספים בין הון לפנסיה-,אנחנו נצטרך לעשות סדר ולהחליט כיצד מייעדים לחלק את הכספים בין הון לקצבה – מה להשאיר לפנסיה, מה למשוך כסכום חד פעמי אם בכלל למשוך, מה להעביר ואיך לדור הבא ולבחון  האם צריכים לשלם על זה מס לא לשלם, האם זכאים לפטור כן או לא, כל ההחלטות האלה צריך לקבל למעשה בפרישה.  ירידה לפעמים יכולה להיות גם משמעותית, ולכן צריך לבנות מחדש את התכנון הכלכלי. לחשוב מה הוא עשה לה משפחתי הנדרש כרגע ברמה הכספית לשבת ולעשות תוכניות. גם לגבי כל התוכניות בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות, לפעמים רוצים לייעד כספים לטובת בית אבות בעתיד לטובת מתנות לילדים וכל מיני דברים אחרים. צריך פשוט לשבת על כל המכלול, להבין מה פטור ממס מלא או פטור ממס .איך מחלקים את הכספים בצורה נכונה, ואיך למעשה חיים ברמה החודשית במצב החדש

3.קיבוע זכויות-  הטבת המס ששווה מילון ₪  בפטור ממס לפיצויים , לפנסיה או למשיכת קופות פנסיוניות- נדרש לבחון האם זכאים לקבל ואיך לחלק את ההטבה בין כל האפשרויות, כל מענקי פרישה והפיצויים שמקבלים בסיום העסקה משפיעים  על הטבת המס של קיבוע הזכיוות כאשר את ההטבה בפועל מקבלים בגיל פרישה חוקי 67 גברים או 62 נשים, הטבת מס זאת תזכה את הפורש בפטורים ממס שיחסכו לו הרבה מאוד כסף. חשוב לציין ! ההטבת הפטור אינה ניתנת אוטומטית וחייבים להגיש בקשה לפקיד שומה כדי לקבלה ,  מילוי לא נכון של הטופס או קבלת החלטה שגויה עלולה לגרום להפסד של מאות אלפי ש”ח!  והכי חושב לאחר 120 ימים לא ניתן להתחרט וההחלטה מתקבעת אז כדי להיזהר! קיבוע זכויות מבצעים רק בסיוע של מתכנן פרישה מוסמך! 

4.שחרור כספים- העברת אישורי שחרור הכספים מהמעסיק וממס הכנסה לקופות ולקרנות בכדי שהם יוכלו להזין את שיעורי המס או הפטור ממס ולהעביר אלייך את הכסף בהתאם לבחירתך כפנסיה חודשית, כסכום חד פעמי או להמשיך לנהל אותם בחשבון חדש . ללא העברת האישורים לקופות לא תוכל לקבל את הכסף.

5.מיצוי זכויות ביטוח לאומי- דמי אבטלה וקצבת  אזרח ותיק (זקנה) במידה הפרישה לפני גיל פרישה לבדוק אולי זכאות לדמי אבטלה, לאחר גיל פרישה חוקי לבדוק זכאות לתוספות לקצבת אזרח ותיק ולהגיש בקשה לקבלת הקצבאות, כי כמו כל דבר אחר בפרישה שום דבר לא מתקבל לא מתקבל אוטמטי .

מה חשיבות ההחלטות שתקבלו בפרישה?

להחלטות נכונות ברגע פרישה או עזיבת מקום עבודה יש השלכות מרחיקות לכת על יכולתו של העובד לחיות בכבוד ובביטחון לאורך שנים, בתקופת הפנסיה

 • כל החלטה שיקבל העובד על דעת עצמו בנושאי מיסוי -הינה בלתי הפיכה !
 • החיסכון באמצעות תכנון מס מקצועי נאמד בעשרות אלפי שקלים ויותר !
 • “דע את זכויותיך” – ניצול זכויות והטבות מס המגיעות לעובד על פי חוק
 • חוקי המס המשתנים חדשות לבקרים דורשים רמת מומחיות ועדכון גבוהים ביותר – אל תתפשר על תכנון מס מקצועי לפרישה !
 • שום דבר בפרישה אינו מתקבל באופן אוטמטי, לא פנסיה, לא ביטוח לאומי ולא הטבות מס – כדי לקבל תצטרכו להחליט מה כדאי , ללא טפסים ולבקש!

מה כולל תכנון פרישה אישי ?

התהליך כולל איתור כספים ותוכניות פנסיוניות, תכנון הכנסות פנסיה וקצבאות, תכנון פנסיוני וניהול כספים, תכנון מס וקיבוע זכויות ותכנון העברה בין דורית.

מה הם היתרונות של תכנון פרישה?

תכנון פרישה מאפשר לך להתאים את הכספים שלך לצרכים ולמטרות שלך, לשמור על רמת החיים שלך, לחסוך במס, ולהבטיח את עתידך הכלכלי.

תכנון מס מקצועי לפני פרישה או פיטורים ועזיבת מקום עבודה חוסך לך עשרות אלפי שקלים ויותר !

למה חשוב שיהיה לכם מתכנן פרישה אישי ?

מורכב שדורש הבנה רחבה במגוון תחומים, כולל הפנסיה, המיסים, הביטוחים, והפיננסים. בשנים האחרונות, מוצרים פנסיוניים וביטוחים הפכו להיות מורכבים יותר, עם מגוון רחב של אפשרויות מגוון עצום של ספקים. זו היא הסיבה שתהליך הבחירה וקבלת ההחלטות בנושאים פיננסיים הפך להיות מורכב ביותר.

בנוסף, תכנון מס מקצועי לקראת הפרישה הוא צעד חיוני שרבים מתעלמים ממנו או שאינם מודעים לחשיבותו. כאשר תכנון זה מתבצע על ידי מומחה מוסמך, הוא יכול לחסוך לך עשרות או אף מאות אלפי שקלים.

השקעה במתכנן פרישה מקצועי היא למעשה השקעה בעתיד הכלכלי שלך. מתכנן פרישה מקצועי יכול לעזור לך לנווט במערכת המורכבת, להבין את האפשרויות שלך, ולקבל החלטות מושכלות שיכולות לשפר את איכות החיים שלך בשנים שלאחר הפרישה

מתי כדאי לבצע תכנון פרישה ?

מומלץ להתחיל מוקדם ככל שניתן ולא לחכות ליום האחרון .  חשוב להקדים ולתכנן את הפרישה מוקדם כככל שניתן על מנת יוכל להערך מראש ויהיה לך מספיק זמן לקבל החלטות איך לממש את הנכסים שלך ואיך לקבל הטבות מס  . 

במיוחד בנסיבות הבאות: 

לקראת מועד הפרישה לגמלאות  

בפרישה מדומה- המשך העסקה לאחר גיל הפרישה לגמלאות

בעת החלפת מקום עבודה ומעבר בין תפקידים וקריירות 

מורכב שדורש הבנה רחבה במגוון תחומים, כולל הפנסיה, המיסים, הביטוחים, והפיננסים. בשנים האחרונות, מוצרים פנסיוניים וביטוחים הפכו להיות מורכבים יותר, עם מגוון רחב של אפשרויות מגוון עצום של ספקים. זו היא הסיבה שתהליך הבחירה וקבלת ההחלטות בנושאים פיננסיים הפך להיות מורכב ביותר.

בנוסף, תכנון מס מקצועי לקראת הפרישה הוא צעד חיוני שרבים מתעלמים ממנו או שאינם מודעים לחשיבותו. כאשר תכנון זה מתבצע על ידי מומחה מוסמך, הוא יכול לחסוך לך עשרות או אף מאות אלפי שקלים.

השקעה במתכנן פרישה מקצועי היא למעשה השקעה בעתיד הכלכלי שלך. מתכנן פרישה מקצועי יכול לעזור לך לנווט במערכת המורכבת, להבין את האפשרויות שלך, ולקבל החלטות מושכלות שיכולות לשפר את איכות החיים שלך בשנים שלאחר הפרישה

אם קיבלתי תחשיב פרישה וסימולצייה מהמעסיק האם אני עדיין צריך תכנון פרישה אישי ?

ייתכן ולקראת פרישתך תקבל  מהמעסיק סימולציית פרישה הכוללת  הערכה לסכומי מענקי הפרישה והפיצויים שאתה זכאי לקבל בסיום העסקה . הנתונים שיוצגו בפנייך בתחשיב הם נתונים במונחי ברוטו בלבד ונדרש לחשב עבורך את חבות המס והזכאות לפטור ממס , בנוסף הנתונים הינם חלקיים ואינם כוללים התייחסות לכספים נוספים שהינך זכאי לקבל  כמו קופות גמל, השתלמות וכ ו וכן קצבאות ביטוח לאומי לעניין דמי אבטלה ,  קצבת אזרח ותיק ועוד  מה גם שתחשיב המעסיק אינו מפרט את זכאותך להטבות מס נוסף במגרת קיבוע זכויות ואינו מחה כיצד נכון לתכנן את הכנסותים העתידיות וחלוקת כספים בין הון, פנסיה והעברה לדור הבא ולכן חשוב תכנון פרישה מלא ומקיף,  כדי שתקבל תמונה פיננסית מלאה  לתכנון עתידך ומיצוי הטבות המס

מה זה טופס 161 ?

– טופס הודעת מעסיק על סיום העסקה המכיל את כל פירוט מענקי הפרישה והפיצויים ומהווה בסיס להתחשבנות הסופית מול מס הכנסה לצורך התחשבנות סיום העסקה וקבלת הטבות מס – ללא טופס 161 לא ניתן להגיש בקשה למס הכנסה . 

טופס 161 עתיד להשלח על ידי המעסיק לפורש בדואר, בדוא”ל, במערכת השכר בתוך 30 ימי עסקים מיום סיום העסקה . 

אזרחים עובדי צה”ל ? חשוב שתדעו  לכם טופס בפורמט מיוחד ושונה משאר המעסיקים במשק, טופס 161 כלול בתלוש השכר האחרון שיתקבל ב 1 לחודש שאחרי הפרישה , כלומר אם פרשתם ב 1/6 אז הטופס יתקבל בתלוש השכר ב 1/7 .

מה זה קיבוע זכויות?

סל הטבות פטור מס  בשווי מליון ש”ח ! שמענקיה המדינה למי שהגיע לגיל פרישה לטות פטור ממס למענקי פאישה ופיצויים, פנסיה ותוכניו ת פנסיוניות . על הפורש להחליט כיצד הוא רוצה לחלק את סל ההטבות בין  האפשרויות השונות באופן שיבטיח לו פטור ממס  מירבי וניצול נכון ומושכל של סל ההטבות.

 חשוב לציין ! ההטבת הפטור אינה ניתנת אוטומטית וחייבים להגיש בקשה לפקיד שומה כדי לקבלה ,  מילוי לא נכון של הטופס או קבלת החלטה שגויה עלולה לגרום להפסד של מאות אלפי ש”ח!  והכי חושב לאחר 120 ימים לא ניתן להתחרט וההחלטה מתקבעת אז כדי להיזהר! קיבוע זכויות מבצעים רק בסיוע של מתכנן פרישה מוסמך! 

כמה עולה תכנון פרישה אישי?

עלויות תכנון פרישה משתנות בהתאם להיקף הטיפול והנדרש לעשות . 

לקבלת מידע נוסף צרו קשר עם נציגי שירות הלקוחות בטלפון 074-7408000

חברי הסתדרות, אזרחים עובדי צהל? מגיעות לכם הטבות בלעדיות מאיתנו ! 

 

ייתכן ולקראת פרישתך תקבל  מהמעסיק סימולציית פרישה הכוללת  הערכה לסכומי מענקי הפרישה והפיצויים שאתה זכאי לקבל בסיום העסקה . הנתונים שיוצגו בפנייך בתחשיב הם נתונים במונחי ברוטו בלבד ונדרש לחשב עבורך את חבות המס והזכאות לפטור ממס , בנוסף הנתונים הינם חלקיים ואינם כוללים התייחסות לכספים נוספים שהינך זכאי לקבל  כמו קופות גמל, השתלמות וכ ו וכן קצבאות ביטוח לאומי לעניין דמי אבטלה ,  קצבת אזרח ותיק ועוד  מה גם שתחשיב המעסיק אינו מפרט את זכאותך להטבות מס נוסף במגרת קיבוע זכויות ואינו מחה כיצד נכון לתכנן את הכנסותים העתידיות וחלוקת כספים בין הון, פנסיה והעברה לדור הבא ולכן חשוב תכנון פרישה מלא ומקיף,  כדי שתקבל תמונה פיננסית מלאה  לתכנון עתידך ומיצוי הטבות המס

למה לבחור בתכנון פרישה אישי של רובי תכנון פיננסי?

צוות הפרישה של רובי תכנון פיננסי יבנה עבורכם תכנית פרישה אישית בכל המישורים – פיננסי, פנסיוני, ביטוחי ומיסויי – כדי שתקבלו כל מה שמגיע לכם במינימום זמן וללא בירוקרטיה.

תחסכו בזמן ,תחסכו  במס, תגדילו את הפנסיה ו ותשארו עם עתיד בהיר ובטוח יותר

מה אתם עושים בשבילי בתכנון הפרישה ?

 • איתור וריכוז כלל המידע הפיננסי והפנסיוני 
 • בניית תחזית פנסיה צפויה ומקורות ההכנסה לאחר הפרישה
 • בדיקת סך הזכאות למענקי פרישה ופיצויים
 • תכנון אופן משיכת הכספים – באופן חד פעמי או בקצבה חודשית
 • קיבוע זכויות ובניית אסרטגיית מיסוי אופטימלית
 • קביעת מדיניות השקעה לניהול חסכונות והשקעות
 • הסדרת הורשת כספים והעברה בין דורית
 • מילוי והגשת כלל הטפסים הנדרשים לרשויות המס, ביטוח לאומי וקרנות פנסיה
 • הגשת אישורי מס הכנסה ועדכון כלל הגורמים הרלוונטים, לרבות מעסיק, קרן הפנסיה ועוד

מה לקוחות אומרים עליכם?

“תודה רבה רובי תכנון פיננסי על התמיכה המקצועית והאישית שקיבלתי במהלך תהליך התכנון הפנסיוני שלי. הם עזרו לי להבין את האפשרויות השונות ולבחור את התוכנית המתאימה ביותר עבורי.” – יצחק כהן

 

“הם עזרו לי לתכנן את הפרישה שלי ולהבין את הצרכים שלי בצורה מקצועית ויעילה. אני ממליץ בחום על רובי תכנון פיננסי לכל מי שמחפש תכנון פרישה מקצועי ואישי.” – רחל לוי

    

“תודה רבה רובי תכנון פיננסי על התמיכה המקצועית והאישית שקיבלתי במהלך תהליך התכנון הפנסיוני שלי. הם עזרו לי להבין את האפשרויות השונות ולבחור את התוכנית המתאימה ביותר עבורי.” – יצחק כהן

 

“הם עזרו לי לתכנן את הפרישה שלי ולהבין את הצרכים שלי בצורה מקצועית ויעילה. אני ממליץ בחום על רובי תכנון פיננסי לכל מי שמחפש תכנון פרישה מקצועי ואישי.” – רחל לוי

    

Tags: ,