רגע, למה צריך קרן פנסיה?

מאת רובי תכנון פיננסי
4543 צפיות

רבים נוטים לחשוב שלמילה “פנסיה” אין מקום על השולחן לפני גיל 60, רבים דוחים את העיסוק בפנסיה מתוך מחשבה שמדובר במשהו רחוק, שצריך לטפל בו רק בזקנתנו. מדובר כמובן בטעות קריטית. תכנון פנסיוני לעתיד בטוח , הוא דבר כדאי ואף הכרחי עבור כל אדם ובכל גיל (כן, גם אתם צריכים להתחיל לדאוג לכך!) אם תכירו ותבינו אותו לעומק אתם עשוים להנות מזכויות והטבות בשווי מאות אלפי שקלים

מה זה בעצם פנסיה?

בפשטות – קרן פנסיה, היא כלי הנועד לחסוך בימים הלבנים, לקראת הימים השחורים. הפנסיה, נועדה לשלם לחוסך פנסיה חודשית לכל ימיי חייו, שתהווה תחליף למשכורת במקרה פרישה ויציאה לגמלאות  או פנסיית נכות במקרה במקרה אובדן כושר עבודה בזמן העבודה. לקרן הפנסיה גם תפקיד חשוב במקרה פטירה, חלילה וחס  אז הקרן תשלם קרן הפנסיה פנסיה חודשית לשאריו של החוסך.

חשיבות חיסכון הפנסיה פשוטה – אנחנו חוסכים כסף בצד כל חיינו, וכשאנחנו מתבגרים ,מאבדים את היכולת לעבוד, או נפטרים חלילה אנחנו או שאירנו מקבלים את הכסף בצורת משכורת חודשית ובכך מגנים על הכנסתנו , דואגים להכנסה בכל מצב חיים לנו ולבני משפחתינו. 

אבל רגע, יש עוד

קרן הפנסיה מבוססת על ערבות הדדית המתקיימת בין כל החוסכים ומתנהלת על פי תקנון. עמיתי קרנות הפנסיה נושאים בעלויות תשלומי התביעות של שאר החברים בקרן. כלומר, במקרי תביעה, משלמים עמיתי הקרן את עלותה ולא החברה המנהלת של קרן הפנסיה.

עקרון זה נקרא עקרון ערבות הדדית ומוכר גם בשם ביטוח הדדי. בכל חודש עמיתי הקרן משלמים עלויות כיסוי ביטוחי למקרה של מוות או אובדן כושר עבודה, כשכל עמית משלם בהתאם לגובה הכיסוי הקיים לו, בהתאם לגילו, לשכר המבוטח שיש לו בקרן ובהתאמה לצבירה אותה הוא צבר עד כה. במידה ולאחר תקופה מסוימת נשאר כסף בקופה – הוא חוזר בחזרה לחיסכון.

אם כך, הכסף שנצבר נותר ללא כל ריבית?

כספי הפנסיה שלנו מושקעים בשוק ההון במטרה לצבור תשואה – וכמה שיותר גבוהה. כלומר, חוץ מהסכום שאנחנו מפקידים, יש לנו אפשרות ליהנות גם מתשואה על ההשקעה ומעיקרון הריבית דריבית. העיקרון פשוט – התשואה שהשגנו בשנת החיסכון הראשונה מושקעת ומייצרת ריבית לאורך כל שנות החיסכון העתידיות שאחריה.

מההפקדה החודשית יורדים דמי ניהול ועלויות הכיסוי הביטוחי בהתאם למסלול הביטוח הנבחר לכל חוסך. הכספים צוברים תשואה לאורך השנים, כדי שבהגעה לגיל פרישה, יוכל החוסך לנצל את החיסכון לפנסית הזקנה. 

מדוע חשוב לדאוג ולנהל את קרן הפנסיה והחיסכון הפנסיוני?

לתכנון פנסיוני חשיבות רבה בכל גיל. ככל שנתחיל לחסוך מוקדם יותר, נוכל להגדיל את סכום החיסכון שנצבור לקראת הפרישה ולדאוג לכיסויים והגנות .  שוק הבורסה משתנה במהירות וחשוב לבצע שינויים בהתאמה יחד עם התאמה למצב האישי והכלכלי שלכם. עוד לא פתחתם קרן? אף פעם לא מאוחר! למרות החשיבות שבפתיחת קרן בגיל צעיר, נוכל לסייע לכם בכל גיל ובכל שלב בחיים. ברשותכם קרן פנסיה תקציבית או ותיקה? קרן הפנסיה החדשה רלוונטית גם לכם! הפנסיה והכיסוי הביטוחי שתקבלו על רכיבי השכר הנוספים מעבר לשכר הברוטו לפנסיה יכולים להיות גדולים בהרבה! 

רוצים לדעת עוד? אנחנו מחכים לכם עם תשובות! 

לקביעת פגישת תכנון תוכנית פיננסית בהתאמה אישית לחץ כאן

Tags: ,