צ’ק אפ פיננסי ללא עלות!

עושים סדר, מגדילים את הפנסיה וחוסכים בעלויות

שנתחיל?

  העתיד שלכם מתחיל עכשיו

  אנחנו פה לסייע לכם לאורך הדרך

  תכנון העברה בין דורית

  תכנון ביטוח ובידקת כפילויוות

  תכנון מיסוי פנסיה פיצויים מענקים וקיבוע זכויות

  תכנון מס פנסיה, פיצויים וקיבוע זכויות

  תכנון פנסיוני וניהול כספים

  תכנון פנסיוני וניהול כספים

  תכנון הכנסות פנסיה וביטוח לאומי

  תכנון הכנסות פנסיה וקצבאות

  איתור כספים ותוכנית

  איתור כספים ותוכניות פנסיוניות

  אפיון ובניית תכנית פרישה בהתאמה אישית

  אפיון ובניית תכנית פרישה בהתאמה אישית

  הטבות בלעדיות לחברי ההסתדרות, אזרחים עובדי צה”ל, עיריית תל אביב, עובדי נמל אשדוד, ועד אחים ואחיות, בזק ועוד. לפרטים נוספים חייגו 074-740-8000

  אודותינו

  רובי תכנון פיננסי

  רובי תכנון פיננסי – בית ייחודי לתכנון פיננסי ופרישה רב-ממדי המתמחה בתכנון ופנסיוני ופתרונות מיסוי בפרישה, ניהול השקעות וסיכונים לצד יישום אסטרטגיות פיננסיות מתקדמות ליצירת ערך בתכנון העתיד הפיננסי.

  החברה פועלת משנת 2015 לצד מעסיקים וארגונים מובילים במשק, מתוך חזון לדאוג לעתידם הפיננסי ורווחתם הכלכלית של העובדים ובמטרה להעניק תכנון פיננסי ופרישה בהתאמה אישית לכל עובד – תכנון שיבטיח שקט נפשי ושליטה מיטבית על עתידו הכלכלי. בשנת 2021 נבחרה החברה על ידי הסתדרות העובדים הכללית ליצור ולהעביר במסגרת פרויקט “לומדים ומתקדמים” את קורס “מתכננים עתיד – תכנון לפרישה” ולספק לפורשים את הידע והכלים הנדרשים על מנת להתכונן לפרישה בצורה מקצועית ובטוחה.

  כיום, כבר למעלה מ-10,000 עובדים, פורשים וגמלאים ברחבי הארץ נהנים מתכנון פיננסי ופרישה אובייקטיבי בהתאמה אישית, קורסים, הדרכות וליווי מתמשך וארוך טווח בדרך לתכנון עתידם והגשמת חלומותיהם.

  רובי סעדי

  שאלות ותשובות

  למה צריך תכנון פרישה?

  • האם אתה מנהל את כספיך בדרך הנכונה? 
  • האם אתה יודע היכן נמצאים כל החסכונות וההשקעות שלך?  
  • מי מנהל את הכספים שלך? 
  • באיזה מסלולי השקעה אתה? 
  • האם אתה מנהל את כספיך בדרך האופטימלית?
  • האם הכסף שחסכת יספיק לך להגשמת חלומותיך ומטרותיך העתידיות  ואף לזמן פרישה?
  • מה העלויות שאתה משלם? 
  • האם אתה מקבל וממצה את כל ההטבות  המס שאתה זכאי לקבל? 
  • האם יש לך כיסוי ביטוחי להגנה פיננסית ובריאותית  מפני אירועים שיכולים  להתרחש במהלך הדרך?

  אם אתה שואל את עצמך את השאלות הללו ושאלות דומות – אתה צריך תכנון פיננסי לפרישה! 

  מה זה תכנון פרישה אישי?

  הפרישה היא חלק חשוב בחיים שלנו, אך תכנונה מורכב ודורש הבנה מקצועית והתאמה אישית כדי להבטיח שנוכל להנות מהכסף שעמלנו בעבורו במהלך כל השנים בצורה הטובה ביותר.

  תכנון פרישה אישי הוא תהליך בו מתבצע תכנון מותאם אישית ומקצועית לתנאי העסקה והפרישה הייחודים שלך. במהלך התהליך, מתבצע ניתוח מדויק של מצבך הפיננסי ומטרותיך האישיות ולפיהם מתכננים את הצעדים הנדרשים כדי להבטיח שתוכל להנות מרווחה פיננסית  לאחר הפרישה. בתהליך זה, נכללים היבטים כמו תוכניות הפנסיה, השקעות, מענקי פרישה ופיצויים, מיסים והטבות מס ונלקחים בחשבון נונים אישיים כמו גיל, סטטוס משפחתי, תוכנית חיים ותחזיות עתידיות ועוד. תוך כדי התהליך, תוכל לקבל המלצות מותאמות אישית ולקבל כלים וכלים שיעזרו לך לממש את התוכניות הפיננסיים והאישיות שלך לאחר הפרישה.

  אנחנו רובי תכנון פיננסי מציעה תכנון פרישה אישי ומקצועי שיעזור לכם להתמודד עם כל האתגרים הפיננסיים והמיסויים הקשורים לפרישה.

  למה חשוב לבצע תכנון פרישה?

  בהגיעכם לפרישה אתם נדרשים לקבל מספר החלטות קריטיות בנושא הכספים והמיסוי העתידי של הכספים אותם חסכתם בעמל במשך השנים שעשויות לקבוע האם תצליחו לשמר את ערך כספכם והאם תבטיחו את עתידכם הכלכלי. חשוב שתתכננו את צעדיכם בתבונה, מכיוון שהחלטות שתקבל עם יציאתך לפנסיה ילוו אותך כל חייך, ללא אפשרות שינוי.

  מה חייב פורש לעשות בפרישה כדי לקבל כספים והטבות מס?

  לאורך שנות העבודה נצברו על שמכם כספי תגמולים ופיצויים בקופות ובקרנות שונות, בנוסף בעת פרישה זכאים לקבל פיצויים ומענקי פרישה

  כדי שתוכלו לקבל את הכספים ולהעביר אותם לטובתכם נדרש לבצע מספר פעולות-

  1.התחשבנות מס סיום העסקה-  לבחור כיצד רוצים לקבל את הכספים כפנסיה או סכום חד פעמי , לבחור מסלול מיסוי לפטור ממס , למלא טפסי מס הכנסה ולהגיש אותם למעסיק/פקיד שומה וולקבל את אישורי מס הכנסה לשחרור הכספים וקבלת פטורים ממס.

  שימו לב- בעקבות הנחיות מס הכנסה החדשות הנכנסות לתקף ביום 1/7/2023 – מחוייב כל פורש לבצע התחשבנות מס בסיום העסקה ולמלא טופס 161 ב בכדי לבחור מסלול מיסוי לקבלת פטורים ממס ולקבל את אישור מס הכנסה , פורש שלא יעשה זאת מסתכן בלשלם 47% מס על המענקים או לנעול את כספו לצבה.

  2.תכנון הכנסות חלוקת הכספים בין הון לפנסיה-,אנחנו נצטרך לעשות סדר ולהחליט כיצד מייעדים לחלק את הכספים בין הון לקצבה – מה להשאיר לפנסיה, מה למשוך כסכום חד פעמי אם בכלל למשוך, מה להעביר ואיך לדור הבא ולבחון  האם צריכים לשלם על זה מס לא לשלם, האם זכאים לפטור כן או לא, כל ההחלטות האלה צריך לקבל למעשה בפרישה.  ירידה לפעמים יכולה להיות גם משמעותית, ולכן צריך לבנות מחדש את התכנון הכלכלי. לחשוב מה הוא עשה לה משפחתי הנדרש כרגע ברמה הכספית לשבת ולעשות תוכניות. גם לגבי כל התוכניות בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות, לפעמים רוצים לייעד כספים לטובת בית אבות בעתיד לטובת מתנות לילדים וכל מיני דברים אחרים. צריך פשוט לשבת על כל המכלול, להבין מה פטור ממס מלא או פטור ממס .איך מחלקים את הכספים בצורה נכונה, ואיך למעשה חיים ברמה החודשית במצב החדש

  3.קיבוע זכויות-  הטבת המס ששווה מילון ₪  בפטור ממס לפיצויים , לפנסיה או למשיכת קופות פנסיוניות- נדרש לבחון האם זכאים לקבל ואיך לחלק את ההטבה בין כל האפשרויות, כל מענקי פרישה והפיצויים שמקבלים בסיום העסקה משפיעים  על הטבת המס של קיבוע הזכיוות כאשר את ההטבה בפועל מקבלים בגיל פרישה חוקי 67 גברים או 62 נשים, הטבת מס זאת תזכה את הפורש בפטורים ממס שיחסכו לו הרבה מאוד כסף. חשוב לציין ! ההטבת הפטור אינה ניתנת אוטומטית וחייבים להגיש בקשה לפקיד שומה כדי לקבלה ,  מילוי לא נכון של הטופס או קבלת החלטה שגויה עלולה לגרום להפסד של מאות אלפי ש”ח!  והכי חושב לאחר 120 ימים לא ניתן להתחרט וההחלטה מתקבעת אז כדי להיזהר! קיבוע זכויות מבצעים רק בסיוע של מתכנן פרישה מוסמך!

  4.שחרור כספים- העברת אישורי שחרור הכספים מהמעסיק וממס הכנסה לקופות ולקרנות בכדי שהם יוכלו להזין את שיעורי המס או הפטור ממס ולהעביר אלייך את הכסף בהתאם לבחירתך כפנסיה חודשית, כסכום חד פעמי או להמשיך לנהל אותם בחשבון חדש . ללא העברת האישורים לקופות לא תוכל לקבל את הכסף.

  5. מיצוי זכויות ביטוח לאומי- דמי אבטלה וקצבת  אזרח ותיק (זקנה) במידה הפרישה לפני גיל פרישה לבדוק אולי זכאות לדמי אבטלה, לאחר גיל פרישה חוקי לבדוק זכאות לתוספות לקצבת אזרח ותיק ולהגיש בקשה לקבלת הקצבאות, כי כמו כל דבר אחר בפרישה שום דבר לא מתקבל לא מתקבל אוטמטי .

  מה חשיבות ההחלטות שתקבלו בפרישה?

  להחלטות נכונות ברגע פרישה או עזיבת מקום עבודה יש השלכות מרחיקות לכת על יכולתו של העובד לחיות בכבוד ובביטחון לאורך שנים, בתקופת הפנסיה

  • כל החלטה שיקבל העובד על דעת עצמו בנושאי מיסוי -הינה בלתי הפיכה !
  • החיסכון באמצעות תכנון מס מקצועי נאמד בעשרות אלפי שקלים ויותר !
  • “דע את זכויותיך” – ניצול זכויות והטבות מס המגיעות לעובד על פי חוק
  • חוקי המס המשתנים חדשות לבקרים דורשים רמת מומחיות ועדכון גבוהים ביותר – אל תתפשר על תכנון מס מקצועי לפרישה !
  • שום דבר בפרישה אינו מתקבל באופן אוטומטי, לא פנסיה, לא ביטוח לאומי ולא הטבות מס – כדי לקבל תצטרכו להחליט מה כדאי , ללא טפסים ולבקש!

  מה כולל תכנון פרישה אישי ?

  התהליך כולל איתור כספים ותוכניות פנסיוניות, תכנון הכנסות פנסיה וקצבאות, תכנון פנסיוני וניהול כספים, תכנון מס וקיבוע זכויות ותכנון העברה בין דורית.

  מה הם היתרונות של תכנון פרישה?

  תכנון פרישה מאפשר לך להתאים את הכספים שלך לצרכים ולמטרות שלך, לשמור על רמת החיים שלך, לחסוך במס, ולהבטיח את עתידך הכלכלי.

  תכנון מס מקצועי לפני פרישה או פיטורים ועזיבת מקום עבודה חוסך לך עשרות אלפי שקלים ויותר !

  למה חשוב שיהיה לכם מתכנן פרישה אישי ?

  תהליך תכנון הפרישה שדורש הבנה רחבה במגוון תחומים, כולל הפנסיה, המיסים, הביטוחים, והפיננסים. בשנים האחרונות, מוצרים פנסיוניים וביטוחים הפכו להיות מורכבים יותר, עם מגוון רחב של אפשרויות מגוון עצום של ספקים. זו היא הסיבה שתהליך הבחירה וקבלת ההחלטות בנושאים פיננסיים הפך להיות מורכב ביותר.

  בנוסף, תכנון מס מקצועי לקראת הפרישה הוא צעד חיוני שרבים מתעלמים ממנו או שאינם מודעים לחשיבותו. כאשר תכנון זה מתבצע על ידי מומחה מוסמך, הוא יכול לחסוך לך עשרות או אף מאות אלפי שקלים.

  השקעה במתכנן פרישה מקצועי היא למעשה השקעה בעתיד הכלכלי שלך. מתכנן פרישה מקצועי יכול לעזור לך לנווט במערכת המורכבת, להבין את האפשרויות שלך, ולקבל החלטות מושכלות שיכולות לשפר את איכות החיים שלך בשנים שלאחר הפרישה

  מתי כדאי לבצע תכנון פרישה ?

  מומלץ להתחיל מוקדם ככל שניתן ולא לחכות ליום האחרון .  חשוב להקדים ולתכנן את פרשה מוקדם כככל שניתן על מנת יוכל להערך מראש ויהיה לך מספיק זמן לקבל החלטות איך לממש את הנכסים שלך ואיך לקבל הטבות מס  . 

  במיוחד בנסיבות הבאות: 

  לקראת מועד הפרישה לגמלאות  

  בפרישה מדומה- המשך העסקה לאחר גיל הפרישה לגמלאות

  בעת החלפת מקום עבודה ומעבר בין תפקידים וקריירות 

  כמה עולה תכנון פרישה אישי?

  עלויות תכנון פרישה משתנות בהתאם להיקף הטיפול והנדרש לעשות  

  לקבלת מידע נוסף צרו קשר עם נציגי שירות הלקוחות בטלפון 074-7408000

  חברי הסתדרות, אזרחים עובדי צהל? מגיעות לכם הטבות בלעדיות מאיתנו ! 

  למה לבחור בתכנון פרישה אישי של רובי תכנון פיננסי?

  צוות הפרישה של רובי תכנון פיננסי יבנה עבורכם תכנית פרישה אישית בכל המישורים – פיננסי, פנסיוני, ביטוחי ומיסויי – כדי שתקבלו כל מה שמגיע לכם במינימום זמן וללא בירוקרטיה.

  תחסכו בזמן ,תחסכו  במס, תגדילו את הפנסיה ו ותשארו עם עתיד בהיר ובטוח יותר

  מה אתם עושים בשבילי בתכנון הפרישה ?

  • איתור וריכוז כלל המידע הפיננסי והפנסיוני 
  • בניית תחזית פנסיה צפויה ומקורות ההכנסה לאחר הפרישה
  • בדיקת סך הזכאות למענקי פרישה ופיצויים
  • תכנון אופן משיכת הכספים – באופן חד פעמי או בקצבה חודשית
  • קיבוע זכויות ובניית אסרטגיית מיסוי אופטימלית
  • קביעת מדיניות השקעה לניהול חסכונות והשקעות
  • הסדרת הורשת כספים והעברה בין דורית
  • מילוי והגשת כלל הטפסים הנדרשים לרשויות המס, ביטוח לאומי וקרנות פנסיה
  • הגשת אישורי מס הכנסה ועדכון כלל הגורמים הרלוונטים, לרבות מעסיק, קרן הפנסיה ועוד

  מה לקוחות אומרים עלינו ?

  “תודה רבה רובי תכנון פיננסי על התמיכה המקצועית והאישית שקיבלתי במהלך תהליך התכנון הפנסיוני שלי. הם עזרו לי להבין את האפשרויות השונות ולבחור את התוכנית המתאימה ביותר עבורי.” – יצחק כהן

  “הם עזרו לי לתכנן את הפרישה שלי ולהבין את הצרכים שלי בצורה מקצועית ויעילה. אני ממליץ בחום על רובי תכנון פיננסי לכל מי שמחפש תכנון פרישה מקצועי ואישי.” – רחל לוי

  מה זה טופס 161 ?

   טופס הודעת מעסיק על סיום העסקה המכיל את כל פירוט מענקי הפרישה והפיצויים ומהווה בסיס להתחשבנות הסופית מול מס הכנסה לצורך התחשבנות סיום העסקה וקבלת הטבות מס – ללא טופס 161 לא ניתן להגיש בקשה למס הכנסה . 

  טופס 161 עתיד להשלח על ידי המעסיק לפורש בדואר, בדוא”ל, במערכת השכר בתוך 30 ימי עסקים מיום סיום העסקה . 

  אזרחים עובדי צה”ל ? חשוב שתדעו  לכם טופס בפורמט מיוחד ושונה משאר המעסיקים במשק, טופס 161 כלול בתלוש השכר האחרון שיתקבל ב 1 לחודש שאחרי הפרישה , כלומר אם פרשתם ב 1/6 אז הטופס יתקבל בתלוש השכר ב 1/7 . התלוש נשלח בדואר לבית או הפורש  ומתעדכן באתר השכר של צה”ל ובאפשרותכם להורידו מהאתר . 

  מה זה קיבוע זכויות?

  סל הטבות פטור מס  בשווי מליון ש”ח ! שמענקיה המדינה למי שהגיע לגיל פרישה לטות פטור ממס למענקי פאישה ופיצויים, פנסיה ותוכניו ת פנסיוניות . על הפורש להחליט כיצד הוא רוצה לחלק את סל ההטבות בין  האפשרויות השונות באופן שיבטיח לו פטור ממס  מירבי וניצול נכון ומושכל של סל ההטבות.

   חשוב לציין ! ההטבת הפטור אינה ניתנת אוטומטית וחייבים להגיש בקשה לפקיד שומה כדי לקבלה ,  מילוי לא נכון של הטופס או קבלת החלטה שגויה עלולה לגרום להפסד של מאות אלפי ש”ח!  והכי חושב לאחר 120 ימים לא ניתן להתחרט וההחלטה מתקבעת אז כדי להיזהר! קיבוע זכויות מבצעים רק בסיוע של מתכנן פרישה מוסמך!

  מאיזה גיל אפשר להתחיל לקבל קצבה חודשית מהפנסיה?

  גיל הפרישה החוקי להתחלת קבלת קצבה מקרן פנסיה ותיקה ומביטוח לאומי הינו 67 לגברים ו-62-65 לנשים (בהתאם לשנת הלידה). יחד עם זאת, בתוכנית מסוג: קרן פנסיה חדשה וביטוח מנהלים – גברים ונשים רשאים להתחיל לקבל קצבה חודשית החל מגיל 60

  מהם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון פרישה?

  פרמטרים רבים משפיעים על תהליך תכנון הפרישה. חלקם נוגעים לכמות שנות העבודה ולגיל בו מעוניינים לפרוש, כמו כן, ישנה משמעות לגובה הסכומים שנצברו לפנסיה ממוצרי החיסכון השונים ולמתן מענה בהיבט הבטחת פנסיה או סכומים חד פעמיים למשפחת הפורש/ת ובהתאם לסטטוס המשפחתי האישי.

  איך אבחר את מתכנן הפרישה המקצועי ביותר עבורי?

  חשוב לבחור מתכנן פרישה בעל ניסיון ומומחיות רב- תחומית במוצרי החסכון והפנסיה שבקיא בתקנוני הפנסיה וחוקי מיסוי הכספים בהם, בעל היכרות וידע רב בתחום דיני עבודה ומימוש זכויות הפרישה. לצד אלו חשוב לבחור במתכנן פרישה בעל ניסיון בטיפול מול רשויות המס בקבלת פטור או הפחתת תשלומי מס המגיעים לפורש/ת עם יציאתם לפנסיה.

  האם ניתן לשנות החלטות שקיבלתי בזמן יציאתי לפרישה?

  מרבית ההחלטות המתקבלות בפרישה הן בלתי הפיכות, זו הסיבה שקבלת החלטות שגויה עלולה להשפיע על רווחתו העתידית של הפורש.
  לכן חשוב לקבל הכוונה אובייקטיבית ומקצועית מאנשי מקצוע מומחים ומנוסים בליווי פרישה.

  מהם השלבים בביצוע תכנון פרישה?

   שלבי תכנון הפרישה בצעדים פשוטים:
  ● איתור וריכוז כלל המידע הפיננסי והפנסיוני של הפורש
  ● בניית תחזית פנסיה צפויה ומקורות ההכנסה לאחר הפרישה
  ● בדיקת סך הזכאות למענקי פרישה ופיצויים
  ● תכנון אופן משיכת הכספים – באופן חד פעמי או בקצבה חודשית
  ● קיבוע זכויות ובניית אסרטגיית מיסוי אופטימלית
  ● קביעת מדיניות השקעה לניהול חסכונות והשקעות
  ● הסדרת הורשת כספים והעברה בין דורית
  ● מילוי והגשת כלל הטפסים הנדרשים לרשויות המס, ביטוח לאומי וקרנות פנסיה
  ● הגשת אישורי מס הכנסה ועדכון כלל הגורמים הרלוונטים, לרבות מעסיק, קרן הפנסיה ועוד

  באיזה גיל מומלץ להתחיל בתהליך תכנון פרישה?

  המצב האידאלי הוא להתחיל תכנון פרישה כבר עם הכניסה למעגל העבודה ופתיחת קרן הפנסיה הראשונה. פרמטרים רבים ישפיעו על הקצבה שנקבל עם הגיענו לגיל פנסיה ולכן חשוב להקפיד על תכנון מוקדם,

  פורשים מעבודה?

  תכנון הפרישה הוא תהליך מורכב שמחייב הבנה והכוונה מקצועית
  בשביל להקל עליכם את המשימה, אנחנו כאן

  צוות הפרישה של רובי תכנון פיננסי יבנה עבורכם תכנית פרישה אישית בכל המישורים – פיננסי, פנסיוני, ביטוחי ומיסויי – כדי שתקבלו כל מה שמגיע לכם במינימום זמן וללא בירוקרטיה.

  כי פרישה צריך לתכנן – ותוכנית פרישה צריך לבנות וליישם
  כך תפרשו בהצלחה:

  תכנון העברה בין דורית

  תכנון העברה בין דורית

  תכנון מיסוי פנסיה פיצויים מענקים וקיבוע זכויות

  תכנון מס פנסיה, פיצויים וקיבוע זכויות

  תכנון פנסיוני וניהול כספים

  תכנון פנסיוני וניהול כספים

  תכנון הכנסות פנסיה וביטוח לאומי

  תכנון הכנסות פנסיה וקצבאות

  איתור כספים ותוכנית

  איתור כספים ותוכניות פנסיוניות

  אפיון ובניית תכנית פרישה בהתאמה אישית

  אפיון ובניית תכנית פרישה בהתאמה אישית

  שימו לב! החל מ-1.11.2023, שינויים בהנחיות רשות המיסים לדיווח מס בסיום העסקה עשויים לגרום לפורשים לשלם עד 47% מס על מענקי פרישה ופיצויים או לנעול את כספם לקצבה.

  לבניית תכנית פרישה בהתאמה אישית
  השאירו פרטים כאן

   הטבות בלעדיות לחברי ההסתדרות, אזרחים עובדי צה”ל, עיריית תל אביב, עובדי נמל אשדוד, ועד אחים ואחיות, בזק ועוד. לפרטים נוספים חייגו 074-740-8000

   אודותינו

   רובי תכנון פיננסי

   רובי תכנון פיננסי – בית ייחודי לתכנון פיננסי ופרישה רב-ממדי המתמחה בתכנון ופנסיוני ופתרונות מיסוי בפרישה, ניהול השקעות וסיכונים לצד יישום אסטרטגיות פיננסיות מתקדמות ליצירת ערך בתכנון העתיד הפיננסי.

   החברה פועלת משנת 2015 לצד מעסיקים וארגונים מובילים במשק, מתוך חזון לדאוג לעתידם הפיננסי ורווחתם הכלכלית של העובדים ובמטרה להעניק תכנון פיננסי ופרישה בהתאמה אישית לכל עובד – תכנון שיבטיח שקט נפשי ושליטה מיטבית על עתידו הכלכלי. בשנת 2021 נבחרה החברה על ידי הסתדרות העובדים הכללית ליצור ולהעביר במסגרת פרויקט “לומדים ומתקדמים” את קורס “מתכננים עתיד – תכנון לפרישה” ולספק לפורשים את הידע והכלים הנדרשים על מנת להתכונן לפרישה בצורה מקצועית ובטוחה.

   כיום, כבר למעלה מ-10,000 עובדים, פורשים וגמלאים ברחבי הארץ נהנים מתכנון פיננסי ופרישה אובייקטיבי בהתאמה אישית, קורסים, הדרכות וליווי מתמשך וארוך טווח בדרך לתכנון עתידם והגשמת חלומותיהם.

   רובי סעדי

   שאלות ותשובות

   למה צריך תכנון פרישה?

   • האם אתה מנהל את כספיך בדרך הנכונה? 
   • האם אתה יודע היכן נמצאים כל החסכונות וההשקעות שלך?  
   • מי מנהל את הכספים שלך? 
   • באיזה מסלולי השקעה אתה? 
   • האם אתה מנהל את כספיך בדרך האופטימלית?
   • האם הכסף שחסכת יספיק לך להגשמת חלומותיך ומטרותיך העתידיות  ואף לזמן פרישה?
   • מה העלויות שאתה משלם? 
   • האם אתה מקבל וממצה את כל ההטבות  המס שאתה זכאי לקבל? 
   • האם יש לך כיסוי ביטוחי להגנה פיננסית ובריאותית  מפני אירועים שיכולים  להתרחש במהלך הדרך?

   אם אתה שואל את עצמך את השאלות הללו ושאלות דומות – אתה צריך תכנון פיננסי לפרישה! 

   מה זה תכנון פרישה אישי?

   הפרישה היא חלק חשוב בחיים שלנו, אך תכנונה מורכב ודורש הבנה מקצועית והתאמה אישית כדי להבטיח שנוכל להנות מהכסף שעמלנו בעבורו במהלך כל השנים בצורה הטובה ביותר.

   תכנון פרישה אישי הוא תהליך בו מתבצע תכנון מותאם אישית ומקצועית לתנאי העסקה והפרישה הייחודים שלך. במהלך התהליך, מתבצע ניתוח מדויק של מצבך הפיננסי ומטרותיך האישיות ולפיהם מתכננים את הצעדים הנדרשים כדי להבטיח שתוכל להנות מרווחה פיננסית  לאחר הפרישה. בתהליך זה, נכללים היבטים כמו תוכניות הפנסיה, השקעות, מענקי פרישה ופיצויים, מיסים והטבות מס ונלקחים בחשבון נונים אישיים כמו גיל, סטטוס משפחתי, תוכנית חיים ותחזיות עתידיות ועוד. תוך כדי התהליך, תוכל לקבל המלצות מותאמות אישית ולקבל כלים וכלים שיעזרו לך לממש את התוכניות הפיננסיים והאישיות שלך לאחר הפרישה.

   אנחנו רובי תכנון פיננסי מציעה תכנון פרישה אישי ומקצועי שיעזור לכם להתמודד עם כל האתגרים הפיננסיים והמיסויים הקשורים לפרישה.

   למה חשוב לבצע תכנון פרישה?

   בהגיעכם לפרישה אתם נדרשים לקבל מספר החלטות קריטיות בנושא הכספים והמיסוי העתידי של הכספים אותם חסכתם בעמל במשך השנים שעשויות לקבוע האם תצליחו לשמר את ערך כספכם והאם תבטיחו את עתידכם הכלכלי. חשוב שתתכננו את צעדיכם בתבונה, מכיוון שהחלטות שתקבל עם יציאתך לפנסיה ילוו אותך כל חייך, ללא אפשרות שינוי.

   מה חייב פורש לעשות בפרישה כדי לקבל כספים והטבות מס?

   לאורך שנות העבודה נצברו על שמכם כספי תגמולים ופיצויים בקופות ובקרנות שונות, בנוסף בעת פרישה זכאים לקבל פיצויים ומענקי פרישה

   כדי שתוכלו לקבל את הכספים ולהעביר אותם לטובתכם נדרש לבצע מספר פעולות-

   1.התחשבנות מס סיום העסקה-  לבחור כיצד רוצים לקבל את הכספים כפנסיה או סכום חד פעמי , לבחור מסלול מיסוי לפטור ממס , למלא טפסי מס הכנסה ולהגיש אותם למעסיק/פקיד שומה וולקבל את אישורי מס הכנסה לשחרור הכספים וקבלת פטורים ממס.

   שימו לב- בעקבות הנחיות מס הכנסה החדשות הנכנסות לתקף ביום 1/7/2023 – מחוייב כל פורש לבצע התחשבנות מס בסיום העסקה ולמלא טופס 161 ב בכדי לבחור מסלול מיסוי לקבלת פטורים ממס ולקבל את אישור מס הכנסה , פורש שלא יעשה זאת מסתכן בלשלם 47% מס על המענקים או לנעול את כספו לצבה.

   2.תכנון הכנסות חלוקת הכספים בין הון לפנסיה-,אנחנו נצטרך לעשות סדר ולהחליט כיצד מייעדים לחלק את הכספים בין הון לקצבה – מה להשאיר לפנסיה, מה למשוך כסכום חד פעמי אם בכלל למשוך, מה להעביר ואיך לדור הבא ולבחון  האם צריכים לשלם על זה מס לא לשלם, האם זכאים לפטור כן או לא, כל ההחלטות האלה צריך לקבל למעשה בפרישה.  ירידה לפעמים יכולה להיות גם משמעותית, ולכן צריך לבנות מחדש את התכנון הכלכלי. לחשוב מה הוא עשה לה משפחתי הנדרש כרגע ברמה הכספית לשבת ולעשות תוכניות. גם לגבי כל התוכניות בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות, לפעמים רוצים לייעד כספים לטובת בית אבות בעתיד לטובת מתנות לילדים וכל מיני דברים אחרים. צריך פשוט לשבת על כל המכלול, להבין מה פטור ממס מלא או פטור ממס .איך מחלקים את הכספים בצורה נכונה, ואיך למעשה חיים ברמה החודשית במצב החדש

   3.קיבוע זכויות-  הטבת המס ששווה מילון ₪  בפטור ממס לפיצויים , לפנסיה או למשיכת קופות פנסיוניות- נדרש לבחון האם זכאים לקבל ואיך לחלק את ההטבה בין כל האפשרויות, כל מענקי פרישה והפיצויים שמקבלים בסיום העסקה משפיעים  על הטבת המס של קיבוע הזכיוות כאשר את ההטבה בפועל מקבלים בגיל פרישה חוקי 67 גברים או 62 נשים, הטבת מס זאת תזכה את הפורש בפטורים ממס שיחסכו לו הרבה מאוד כסף. חשוב לציין ! ההטבת הפטור אינה ניתנת אוטומטית וחייבים להגיש בקשה לפקיד שומה כדי לקבלה ,  מילוי לא נכון של הטופס או קבלת החלטה שגויה עלולה לגרום להפסד של מאות אלפי ש”ח!  והכי חושב לאחר 120 ימים לא ניתן להתחרט וההחלטה מתקבעת אז כדי להיזהר! קיבוע זכויות מבצעים רק בסיוע של מתכנן פרישה מוסמך!

   4.שחרור כספים- העברת אישורי שחרור הכספים מהמעסיק וממס הכנסה לקופות ולקרנות בכדי שהם יוכלו להזין את שיעורי המס או הפטור ממס ולהעביר אלייך את הכסף בהתאם לבחירתך כפנסיה חודשית, כסכום חד פעמי או להמשיך לנהל אותם בחשבון חדש . ללא העברת האישורים לקופות לא תוכל לקבל את הכסף.

   5. מיצוי זכויות ביטוח לאומי- דמי אבטלה וקצבת  אזרח ותיק (זקנה) במידה הפרישה לפני גיל פרישה לבדוק אולי זכאות לדמי אבטלה, לאחר גיל פרישה חוקי לבדוק זכאות לתוספות לקצבת אזרח ותיק ולהגיש בקשה לקבלת הקצבאות, כי כמו כל דבר אחר בפרישה שום דבר לא מתקבל לא מתקבל אוטמטי .

   מה חשיבות ההחלטות שתקבלו בפרישה?

   להחלטות נכונות ברגע פרישה או עזיבת מקום עבודה יש השלכות מרחיקות לכת על יכולתו של העובד לחיות בכבוד ובביטחון לאורך שנים, בתקופת הפנסיה

   • כל החלטה שיקבל העובד על דעת עצמו בנושאי מיסוי -הינה בלתי הפיכה !
   • החיסכון באמצעות תכנון מס מקצועי נאמד בעשרות אלפי שקלים ויותר !
   • “דע את זכויותיך” – ניצול זכויות והטבות מס המגיעות לעובד על פי חוק
   • חוקי המס המשתנים חדשות לבקרים דורשים רמת מומחיות ועדכון גבוהים ביותר – אל תתפשר על תכנון מס מקצועי לפרישה !
   • שום דבר בפרישה אינו מתקבל באופן אוטומטי, לא פנסיה, לא ביטוח לאומי ולא הטבות מס – כדי לקבל תצטרכו להחליט מה כדאי , ללא טפסים ולבקש!

   מה כולל תכנון פרישה אישי ?

   התהליך כולל איתור כספים ותוכניות פנסיוניות, תכנון הכנסות פנסיה וקצבאות, תכנון פנסיוני וניהול כספים, תכנון מס וקיבוע זכויות ותכנון העברה בין דורית.

   מה הם היתרונות של תכנון פרישה?

   תכנון פרישה מאפשר לך להתאים את הכספים שלך לצרכים ולמטרות שלך, לשמור על רמת החיים שלך, לחסוך במס, ולהבטיח את עתידך הכלכלי.

   תכנון מס מקצועי לפני פרישה או פיטורים ועזיבת מקום עבודה חוסך לך עשרות אלפי שקלים ויותר !

   למה חשוב שיהיה לכם מתכנן פרישה אישי ?

   תהליך תכנון הפרישה שדורש הבנה רחבה במגוון תחומים, כולל הפנסיה, המיסים, הביטוחים, והפיננסים. בשנים האחרונות, מוצרים פנסיוניים וביטוחים הפכו להיות מורכבים יותר, עם מגוון רחב של אפשרויות מגוון עצום של ספקים. זו היא הסיבה שתהליך הבחירה וקבלת ההחלטות בנושאים פיננסיים הפך להיות מורכב ביותר.

   בנוסף, תכנון מס מקצועי לקראת הפרישה הוא צעד חיוני שרבים מתעלמים ממנו או שאינם מודעים לחשיבותו. כאשר תכנון זה מתבצע על ידי מומחה מוסמך, הוא יכול לחסוך לך עשרות או אף מאות אלפי שקלים.

   השקעה במתכנן פרישה מקצועי היא למעשה השקעה בעתיד הכלכלי שלך. מתכנן פרישה מקצועי יכול לעזור לך לנווט במערכת המורכבת, להבין את האפשרויות שלך, ולקבל החלטות מושכלות שיכולות לשפר את איכות החיים שלך בשנים שלאחר הפרישה

   מתי כדאי לבצע תכנון פרישה ?

   מומלץ להתחיל מוקדם ככל שניתן ולא לחכות ליום האחרון .  חשוב להקדים ולתכנן את פרשה מוקדם כככל שניתן על מנת יוכל להערך מראש ויהיה לך מספיק זמן לקבל החלטות איך לממש את הנכסים שלך ואיך לקבל הטבות מס  . 

   במיוחד בנסיבות הבאות: 

   לקראת מועד הפרישה לגמלאות  

   בפרישה מדומה- המשך העסקה לאחר גיל הפרישה לגמלאות

   בעת החלפת מקום עבודה ומעבר בין תפקידים וקריירות 

   כמה עולה תכנון פרישה אישי?

   עלויות תכנון פרישה משתנות בהתאם להיקף הטיפול והנדרש לעשות  

   לקבלת מידע נוסף צרו קשר עם נציגי שירות הלקוחות בטלפון 074-7408000

   חברי הסתדרות, אזרחים עובדי צהל? מגיעות לכם הטבות בלעדיות מאיתנו ! 

   למה לבחור בתכנון פרישה אישי של רובי תכנון פיננסי?

   צוות הפרישה של רובי תכנון פיננסי יבנה עבורכם תכנית פרישה אישית בכל המישורים – פיננסי, פנסיוני, ביטוחי ומיסויי – כדי שתקבלו כל מה שמגיע לכם במינימום זמן וללא בירוקרטיה.

   תחסכו בזמן ,תחסכו  במס, תגדילו את הפנסיה ו ותשארו עם עתיד בהיר ובטוח יותר

   מה אתם עושים בשבילי בתכנון הפרישה ?

   • איתור וריכוז כלל המידע הפיננסי והפנסיוני 
   • בניית תחזית פנסיה צפויה ומקורות ההכנסה לאחר הפרישה
   • בדיקת סך הזכאות למענקי פרישה ופיצויים
   • תכנון אופן משיכת הכספים – באופן חד פעמי או בקצבה חודשית
   • קיבוע זכויות ובניית אסרטגיית מיסוי אופטימלית
   • קביעת מדיניות השקעה לניהול חסכונות והשקעות
   • הסדרת הורשת כספים והעברה בין דורית
   • מילוי והגשת כלל הטפסים הנדרשים לרשויות המס, ביטוח לאומי וקרנות פנסיה
   • הגשת אישורי מס הכנסה ועדכון כלל הגורמים הרלוונטים, לרבות מעסיק, קרן הפנסיה ועוד

   מה לקוחות אומרים עלינו ?

   “תודה רבה רובי תכנון פיננסי על התמיכה המקצועית והאישית שקיבלתי במהלך תהליך התכנון הפנסיוני שלי. הם עזרו לי להבין את האפשרויות השונות ולבחור את התוכנית המתאימה ביותר עבורי.” – יצחק כהן

   “הם עזרו לי לתכנן את הפרישה שלי ולהבין את הצרכים שלי בצורה מקצועית ויעילה. אני ממליץ בחום על רובי תכנון פיננסי לכל מי שמחפש תכנון פרישה מקצועי ואישי.” – רחל לוי

   מה זה טופס 161 ?

    טופס הודעת מעסיק על סיום העסקה המכיל את כל פירוט מענקי הפרישה והפיצויים ומהווה בסיס להתחשבנות הסופית מול מס הכנסה לצורך התחשבנות סיום העסקה וקבלת הטבות מס – ללא טופס 161 לא ניתן להגיש בקשה למס הכנסה . 

   טופס 161 עתיד להשלח על ידי המעסיק לפורש בדואר, בדוא”ל, במערכת השכר בתוך 30 ימי עסקים מיום סיום העסקה . 

   אזרחים עובדי צה”ל ? חשוב שתדעו  לכם טופס בפורמט מיוחד ושונה משאר המעסיקים במשק, טופס 161 כלול בתלוש השכר האחרון שיתקבל ב 1 לחודש שאחרי הפרישה , כלומר אם פרשתם ב 1/6 אז הטופס יתקבל בתלוש השכר ב 1/7 . התלוש נשלח בדואר לבית או הפורש  ומתעדכן באתר השכר של צה”ל ובאפשרותכם להורידו מהאתר . 

   מה זה קיבוע זכויות?

   סל הטבות פטור מס  בשווי מליון ש”ח ! שמענקיה המדינה למי שהגיע לגיל פרישה לטות פטור ממס למענקי פאישה ופיצויים, פנסיה ותוכניו ת פנסיוניות . על הפורש להחליט כיצד הוא רוצה לחלק את סל ההטבות בין  האפשרויות השונות באופן שיבטיח לו פטור ממס  מירבי וניצול נכון ומושכל של סל ההטבות.

    חשוב לציין ! ההטבת הפטור אינה ניתנת אוטומטית וחייבים להגיש בקשה לפקיד שומה כדי לקבלה ,  מילוי לא נכון של הטופס או קבלת החלטה שגויה עלולה לגרום להפסד של מאות אלפי ש”ח!  והכי חושב לאחר 120 ימים לא ניתן להתחרט וההחלטה מתקבעת אז כדי להיזהר! קיבוע זכויות מבצעים רק בסיוע של מתכנן פרישה מוסמך!

   מאיזה גיל אפשר להתחיל לקבל קצבה חודשית מהפנסיה?

   גיל הפרישה החוקי להתחלת קבלת קצבה מקרן פנסיה ותיקה ומביטוח לאומי הינו 67 לגברים ו-62-65 לנשים (בהתאם לשנת הלידה). יחד עם זאת, בתוכנית מסוג: קרן פנסיה חדשה וביטוח מנהלים – גברים ונשים רשאים להתחיל לקבל קצבה חודשית החל מגיל 60

   מהם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון פרישה?

   פרמטרים רבים משפיעים על תהליך תכנון הפרישה. חלקם נוגעים לכמות שנות העבודה ולגיל בו מעוניינים לפרוש, כמו כן, ישנה משמעות לגובה הסכומים שנצברו לפנסיה ממוצרי החיסכון השונים ולמתן מענה בהיבט הבטחת פנסיה או סכומים חד פעמיים למשפחת הפורש/ת ובהתאם לסטטוס המשפחתי האישי.

   איך אבחר את מתכנן הפרישה המקצועי ביותר עבורי?

   חשוב לבחור מתכנן פרישה בעל ניסיון ומומחיות רב- תחומית במוצרי החסכון והפנסיה שבקיא בתקנוני הפנסיה וחוקי מיסוי הכספים בהם, בעל היכרות וידע רב בתחום דיני עבודה ומימוש זכויות הפרישה. לצד אלו חשוב לבחור במתכנן פרישה בעל ניסיון בטיפול מול רשויות המס בקבלת פטור או הפחתת תשלומי מס המגיעים לפורש/ת עם יציאתם לפנסיה.

   האם ניתן לשנות החלטות שקיבלתי בזמן יציאתי לפרישה?

   מרבית ההחלטות המתקבלות בפרישה הן בלתי הפיכות, זו הסיבה שקבלת החלטות שגויה עלולה להשפיע על רווחתו העתידית של הפורש.
   לכן חשוב לקבל הכוונה אובייקטיבית ומקצועית מאנשי מקצוע מומחים ומנוסים בליווי פרישה.

   מהם השלבים בביצוע תכנון פרישה?

    שלבי תכנון הפרישה בצעדים פשוטים:
   ● איתור וריכוז כלל המידע הפיננסי והפנסיוני של הפורש
   ● בניית תחזית פנסיה צפויה ומקורות ההכנסה לאחר הפרישה
   ● בדיקת סך הזכאות למענקי פרישה ופיצויים
   ● תכנון אופן משיכת הכספים – באופן חד פעמי או בקצבה חודשית
   ● קיבוע זכויות ובניית אסרטגיית מיסוי אופטימלית
   ● קביעת מדיניות השקעה לניהול חסכונות והשקעות
   ● הסדרת הורשת כספים והעברה בין דורית
   ● מילוי והגשת כלל הטפסים הנדרשים לרשויות המס, ביטוח לאומי וקרנות פנסיה
   ● הגשת אישורי מס הכנסה ועדכון כלל הגורמים הרלוונטים, לרבות מעסיק, קרן הפנסיה ועוד

   באיזה גיל מומלץ להתחיל בתהליך תכנון פרישה?

   המצב האידאלי הוא להתחיל תכנון פרישה כבר עם הכניסה למעגל העבודה ופתיחת קרן הפנסיה הראשונה. פרמטרים רבים ישפיעו על הקצבה שנקבל עם הגיענו לגיל פנסיה ולכן חשוב להקפיד על תכנון מוקדם,