3 דרכים לחיסכון נכון ומושכל בקרן הפנסיה - רובי תכנון פיננסי

מאת רובי תכנון פיננסי
4327 צפיות

לקרן הפנסיה חשיבות רבה לעתידנו – היא זו שתספק לנו פרנסה בעתיד בעת פרישה, הכנסה והגנה לשכר בעת אובדן כושר עבודה, וקצבת שארים חלילה במקרה של פטירה. אך האם אתם באמת יודעים את כל הדרכים לשיפור התנאים, הגדלת ערך החיסכון והפנסיה הצפויים וקבלת זכויות שלא ידעתם שמגיע לכם

בשביל למנוע בלבול ולעשות לכם סדר ריכזנו עבורכם כאן 3 דרכים לחיסכון נכון ומושכל בקרן הפנסיה שיגן עליכם ויגדיל את הפנסיה שלכם: כך תרוויחו יותר-

1. הגדילו את שיעור ההפקדה כמה שתוכלו

רבים מהחוסכים לא מודעים לאפשרויות והאפיקים אותן מציעה הפנסיה. לדוגמה, האם ידעתם כי ערך ההפקדה המחייב בחוק הינו 6%, אך באפשרותכם להפקיד עד 7% בכל חודש? זהו אומנם נשמע מזערי, אך בתחום הפיננסי, כסף קטן, צובר ריבית דה ריבית והופך לכסף גדול!

אז איך עושים את זה נכון? מגדילים את שיעור ההפקדה לפנסיה לשיעור ההפקדה המקסימלי ומפקידים לכל רכיבי השכר שלכם ברוטו – קחו בחשבון גם שעות נוספות והוצאות שאולי לא חשבתם עליהם לפני כך תוכלו למקדם את ערך החיסכון והפנסיה הצפויה לכם. העיקרון פשוט – ככל שתפקידו יותר ולאורך זמן כך יהיה גבוה יותר כך תחסכו יותר ותקבלו יותר במקרה הצורך!

2 . היו ערים לשינויים

לשינויים אותם אנחנו עוברים בחיים, המעברים בין תקופת הרווקות להקמת משפחה, הולדת ילדים, גירושין או פטירת בן משפחה, יש השפעה מהותית על הפן הכלכלי של חיינו. לדוגמה – תיק פנסיוני של רווק יהיה שונה מאוד מזה של אדם נשוי ובעל משפחה מרובת ילדים. כדי שתהיו מוגנים בצורה מלאה מצד אחד, ולא תשלמו כספים על כיסויים מיותרים מנגד, חשוב שקרן הפנסיה שלכם תתואם לסטטוס המעודכן שלכם.

זכרו שכמוכם, גם השוק משתנה כל הזמן ובהתאמה גם קרן הפנסיה! בצעו התאמה של מסלול ההשקעה לגילכם, טווח ההשקעה בו אתם מעוניינים ומטרת ההשקעה, תוך ניהול סיכונים נכון שיבטיח תשואה ורווחים מצד אחד, אבל במחיר אותו תהיו מוכנים לשלם.

3 . בחרו את קרן הפנסיה המתאימה לכם ובצעו ניוד בעת הצורך

קבלת החלטה בדבר החיסכון הפנסיוני היא בחירה מכרעת בחיי כל אדם, וככזו, יש בידיכם את האפשרות לנייד חסכונות בין מוצרים פנסיונים בכל עת, בצורה פשוטה וללא עלות. במידה ותרצו, תוכלו לבצע ניוד לכספי הפנסיה שלכם מהקרן הנוכחית לקרן חדשה. ערכו השוואה בין קרנות הפנסיה באמצעות מומחה, בחרו את קרן הפנסיה המתאימה לכם ומציעה עלויות דמי ניהול, כיסוים ביטוחים, תשואות ורווחים לאורך זמן , רמת סיכון וסטיית תקן אופטימליים מצד אחד, לצד שירות איכותי וזמן טיפול מהיר. גיליתם שהקרן אינה מתאימה לכם? ניידו אותה! השוק מציע מגוון רחב של אפשרויות, אך היזערו! המעבר בין הקרנות עלול גם להזיק, לכן יש לשקול בזהירות ולבצע כל שינוי רק באמצעות מומחה מתאים בתחום.

צוות המומחים של רובי תכנון פיננסי, מלווה כל לקוח בצורה מקיפה, החל משלב התכנון הפיננסי וכל הדרך אל הפנסיה, שלב שלב, לחיסכון נכון ואופטימלי!

לקביעת פגישת תכנון תוכנית פיננסית בהתאמה אישית לחץ כאן

Tags: ,