ביטוח הכנסה למשפחה

מה זה?

ביטוח הכנסה למשפחה

הצורך לדאוג לרווחת משפחתינו ולביטחונם מחייב אותנו להיערך מראש לפתרון שייתן מענה כספי למשפחה במקרה של פטירה. ביטוח חיים מסוג “הכנסה למשפחה” הינו ביטוח שהמבוטח רוכש עבור בני משפחתו במטרה לדאוג לסכום פיצוי חודשי שיקבלו במקרה פטירתו, ויאפשר להם המשך מקור כספי למחיה וולמימון הצרכים היומיומיים.
המבוטח מחליט מהו הסכום החודשי שישולם לבני המשפחה ולמשך כמה שנים. כמו כן, המבוטח הוא המחליט מיהם המוטבים שיקבלו את סכום הפיצוי מהפוליסה שרכש – והוא רשאי לשנות את המוטבים בכל עת שיחפוץ. כדאי לדעת כי התעריף החודשי עבור ביטוח “הכנסה למשפחה” משתנה אחת לשנה – בהתאם לגיל המבוטח.

ביטוח הכנסה למשפחה

חשיבות השירות

תשלום חודשי פטור ממס למוטבים

הפיצוי החודשי למוטבים פטור מתשלום מס הכנסה

החזר מס על הפקדה לביטוח

זכאות להחזר מס בגובה 25% מההפקדה ועד תקרת ההפקדה החודשית שנקבעה ברשות המיסים

אפשרות לבחירת גובה פיצוי חודשי וכמות שנות התשלום

הפיצוי למוטבים ישולם בסכום חודשי ולמשך הזמן שרכש המבוטח.

אפשרות לבחירת מוטבים

באפשרות המבוטח לבחור את המוטבים שיקבלו את סכום הפיצוי – בתשלום חודשי.

שאלות ותשובות

האם ניתן לרכוש כל סכום של ביטוח חיים בו מעוניינים?

כל עוד המבוטח מעל גיל 20 והתקבל לביטוח לאחר מילוי הצהרת בריאות – רשאי לרכוש כל סכום המתאים לו ולמשפחתו.

האם אפשר לשנות את סכום הביטוח שרכשתי?

בכל שלב ניתן להקטין או להגדיל את סכום הביטוח למקרה פטירה. יש לקחת בחשבון שבהגדלת סכום ביטוח יש למלא שוב שאלון בריאות ולעבור חיתום רפואי עבור סכום ההגדלה בלבד.

רכשתי ביטוח חיים לפני עשור - האם יש צורך לבחון שינוי?

חשוב לבצע התאמות לסכומי הביטוח בהתאם לסטטוס והצורך המשפחתי. כך לדוגמא לקוח שרכש סכום ביטוח כשהיה נשוי ללא ילדים, יצטרך לבצע התאמה והגדלת סכום הביטוח כאשר נולדים ילדים.

האם העלות החודשית עבור הביטוח היא קבועה או משתנה?

עלות הביטוח משתנה ומתייקרת במהלך השנים ובהתאם לגיל הלקוח. גם הצורך בסכום הביטוח עשוי להשתנות, לדוגמא: לקוח שהגיע לגיל 60 וכל ילדיו גדולים ונשואים רשאי לשקול להקטין את סכום הביטוח במקרה ואינו זקוק לכל הסכום.

האם ניתן לרכוש יותר מפוליסת ביטוח חיים אחת?

פוליסת ביטוח חיים מקנה כיסוי מסוג “פיצוי” ולכן ניתן לרכוש מספר פוליסות במקביל. במקרה של פטירה יקבלו המוטבים פיצוי מכל הפוליסות בהתאם לסכומי הביטוח שרכש המבוטח.

האם כל אדם זקוק לביטוח חיים?

כל אדם שתומך באנשים שתלויים בו ובפרנסתו, בין אם מדובר בהורים מבוגרים, ילדים, בני זוג או בני משפחה שחשוב לו לדאוג לרווחתם הכלכלית במקרה פטירתו – מומלץ שירכוש ביטוח חיים .

כדאי לדעת

המומחים שלנו מסבירים