השקעות אלטרנטיביות

מה זה?

השקעות אלטרנטיביות

השקעות אלטרנטיבית הן אפיק השקעה חלופי לשוק ההון (בו ההשקעות מורכבות בעיקר ממניות, איגרות חוב וכו’). השקעות אלו אינן מושפעות מעליות וירידות של של שוק ההון ומאפשרות נתיב השקעה עם תשואה גבוהה יחסית וסיכון נמוך. מוצר זה אינו מוגדר כתוכנית חסכון פנסיונית ונזיל בכל עת למשיכה, אך מתאים למי שמעוניין להשקיע כספים לטווח חסכון בינוני- גבוה (שנתיים ומעלה). ניתן להשקיע בקרנות בנדל”ן למגורים או למסחר, בקרנות השקעה המתמחות באשראי, תשתיות, הלוואות חברתיות ועוד. בפגישה הראשונית יציג מנהל ההשקעה בפני החוסך את אסטרטגיית ההשקעה וייתן הערכה לגבי פוטנציאל השבחה ותשואה צפויה.

השקעות אלטרנטיביות

למה כדאי להצטרף?

הקטנת תנודתיות

שיפור משמעותי בהקטנת התנודתיות והסיכון הכולל של ההשקעות

יציבות בתשואות

הקרנות מאופיינות בתנודתיות נמוכה ביחס להשקעה בשוק ההון

הטבות מס

בחלק מהקרנות ניתן להנות מהטבות מס שאינן קיימות באפיקי ההשקעה האחרים

פיזור סיכונים

אפשרות לפזר ולגוון את תיק ההשקעות של החוסך

שאלות ותשובות

מהן השקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיבית הן אפיק השקעה חלופי לשוק ההון (בו ההשקעות מורכבות בעיקר ממניות, איגרות חוב וכו’). השקעות אלו אינן מושפעות מעליות וירידות של של שוק ההון ומאפשרות נתיב השקעה עם תשואה גבוהה יחסית וסיכון נמוך.

לאחר כמה זמן מעת ההפקדה ניתן למשוך את הכסף?

השקעות אלטרנטיביות מתאימות לחוסכים בעלי אופק חסכון של שנתיים ומעלה. קיימת אפשרות למשוך את הכספים לפני הזמן, אך תיתכן פגיעה מסויימת ברווח הפוטנציאלי.

האם אוכל לעקוב אחר הביצועים בהשקעות האלטרנטיביות שלי?

בוודאי! ניתן לעקוב אחרי ביצועים ותשואות ההשקעות באתר האינטרנט של חברת ההשקעות

איך מבצעים הפקדה?

ניתן לבחור בין 2 סוגי הפקדות או לשלב ביניהן: הפקדה חודשית שוטפת בסכום חודשי קבוע בהוראת קבע ,או באמצעות הפקדה חד פעמית מחשבון הבנק אל הקרן האלטרנטיבית

האם כל אחד רשאי להשקיע בהשקעות אלטרנטיביות? מהו לקוח כשיר?

לקוח “כשיר” הוא אדם בעל יכולת כלכלית להשקיע את כספיו בהשקעות גדולות. כלומר, עליו להיות: בעל נכסים נזילים בגובה 8 מליון ש”ח, הכנסה שנתית של 1.2 מליון ש”ח או ששווי הנכסים הכולל שלו עולה על 5 מליון ש”ח והכנסתו מעל 607,000 ש”ח בשנה. בעבר רק לקוחות כשירים יכלו להצטרף להשקעות אלטרנטיביות אך כיום נפתחה האפשרות למשקיעים פרטיים שאינם נחשבים ל”כשירים” להשקיע באפיק זה

האם אני רשאי לבצע ניוד לכספים בין גופים שונים?

משרד האוצר קבע כי כל חוסך רשאי לנייד את כספי החסכון הפנסיוני מחברת ביטוח אחת לשניה, אך תקנות אלו אינן חלות על השקעות אלטרנטיביות. במידה וחוסך מעוניין להעביר את החסכון לגוף השקעה אחר, יצטרך לפדות את הכספים מהגוף הקיים ולהפקידם לגוף ההשקעה החדש.

כדאי לדעת

המומחים שלנו מסבירים