קופת גמל להשקעה

מה זה?

קופת גמל להשקעה היא תכנית חיסכון המאפשרת לכולם – שכירים עצמאים וגמלאים לחסוך לכל מטרה ולהנות הטבות מס בקופת גמל להשקעה ניתן להפקיד בכל שנת מס עד 72,616 ₪ (נכון לשנת 2022). הכספים בקופה נזילים למשיכה חד פעמית בכל רגע נתון. כל עוד הכסף לא נמשך מהקופה, תהנו מדחיית תשלום מס רווחי הון. החיסכון שתצברו בקופה ינוהל ללא התחשבנות מס ויצבור תשואה בריבית דריבית, רק ברגע שתבחרו לפדות את החיסכון מהקופה, תשלמו מס בגובה 25% על הרווחים שצברתם. אך ישנה הטבה נוספת שלא כולם מודעים לה – אם תתמידו בחסכון עד לגיל 60 ותמשכו את הכספים שנצברו כקצבה חודשית תיהנו מפטור מלא מתשלום מס הכנסה על הקצבה ופטור מלא ממס על הרווחים – זוהי דרך מצוינת לתכנן את הפנסיה העתידית שלכם ולהבטיח פנסיה פטורה ממס בפרישה.
כמה צעדים קטנים – בדרך לחיסכון גדול – הקפידו להפקיד מידי שנה, בין אם בהוראת קבע או בהפקדה חד פעמית את תקרת ההפקדה לקופת גמל להשקעה. במידה ולא הפקדתם את הסכום המקסימלי – זה הזמן לבצע השלמת הפקדה (תקרת ההפקדה הינה שנתית ואינה מצטברת משנה לשנה).

כדאי לדעת: אם אתם מעוניינים להפקיד סכומים גבוהים מהתקרה, ניתן לפתוח קופה על שם כל אחד מבני המשפחה ולהפקיד אליה את הסכום המותר.
ניתן לחסוך באמצעות הפקדה חד פעמית ו/או הוראת קבע חודשית ולא יותר מסכום של 72,616 ש””ח בכל שנה. היתרון הוא שהכספים נזילים למשיכה בכל עת מרגע הפקדתם. בנוסף, מי שיבחר למשוך את הכספים כקצבה חודשית לאחר גיל 60 ייהנה מפטור ממס על הרווחים שהצטברו בקופה וגם מקצבה פטורה ממס הכנסה. כספי החסכון מושקעים בשוק ההון, וקיימים מגוון מסלולי השקעה לבחירת החוסכים כאשר המסלולים נבדלים ביניהם ברמת הסיכון.

למה כדאי לכם להצטרף?

קופת גמל להשקעה

אפשרות לבחירת מוטבים

באפשרות החוסך לבחור את המוטבים שיקבלו את הכספים שנצברו בקופה בעת פטירה- בתשלום חד פעמי.

קבלת קצבה פטורה ממס

החל מגיל 60 ניתן למשוך את הכספים כקצבה חודשית וללא כל תשלום מס

מסלולי השקעה

מגוון מסלולי השקעה לבחירתכם ואפשרות לעבור ביניהם ללא תשלום מס.

גמישות בפדיון הכספים

אפשרות למשיכה חד פעמית או כקצבה חודשית.

שאלות ותשובות

האם קופת גמל להשקעה כוללת גם ביטוחים?

קופת גמל להשקעה היא תוכנית לחסכון בלבד ואינה כוללת ביטוחים. במידה ויש צורך בביטוח יש לרכוש עצמאית בפוליסה נפרדת.

איך אוכל לדעת כמה הרווחתי על הכסף שהפקדתי?

ניתן לעקוב אחרי תשואות ורווחים של מסלולי השקעה השונים בכל רגע נתון, וללא כל עלות באתר משרד האוצר “גמל נט”

האם כל הכספים שהפקדתי פטורים ממס בעת משיכה?

הכספים פטורים מתשלום מס הכנסה, ובעת משיכתם ישלם החוסך מס בגובה 25% על הרווחים שנצברו בזמן החסכון (מס רווחי הון). מי שיבחר למשוך את הכספים כקצבה חודשית לאחר גיל 60 יהנה מפטור ממס על הרווחים וגם הקצבה עצמה תהיה פטורה מתשלום מס.

האם ניתן להפקיד לקופה כל סכום שרוצים?

החוק קובע כי הסכום המקסימלי להפקדה בקופת גמל להשקעה, עומד על 72,616 ש”ח לכל שנה קלנדרית.

באיזה אופן ניתן להפקיד כספים לקופה?

ניתן לבחור בין שני סוגי הפקדות או לשלב ביניהם: הפקדה חודשית שוטפת על ידי בחירת הסכום החודשי בהוראת קבע ,או באמצעות הפקדה חד פעמית מחשבון הבנק אל קופת הגמל.

האם אני יכול לנייד את הכספים שצברתי בפוליסה שלי?

משרד האוצר קבע כי כל חוסך רשאי לנייד את הכספים שנצברו לו בקופת גמל להשקעה: מחברה אחת לחברה אחרת- וזאת ללא תשלום מס. כמו כן ובמידה והחוסך: מעוניין, ניתן לנייד החל מגיל 60 ומעלה את הכספים מקופת הגמל להשקעה – לתוכנית פנסיונית ולמשוך ממנה קצבה חודשית פטורה ממס. הליך הניוד הוא פשוט וכל שנדרש הוא למלא טופס העברת כספים.

כדאי לדעת

המומחים שלנו מסבירים