תיק השקעות מנוהל

מה זה?

תיק השקעות מנוהל

תיק השקעות מנוהל בבית השקעות הוא אפיק השקעה שאינו מוגדר כתוכנית חסכון פנסיונית ונזיל בכל עת למשיכה. הוא מותאם בעיקר עבור מי שמעוניין להשקיע כספים לטווח חסכון בינוני- גבוה (שנתיים ומעלה) ומנוהל בפועל על ידי מנהל השקעות מוסמך מטעם הרשות לניירות ערך. כספי החסכון מושקעים בשוק ההון,ומנוהלים בחשבון הבנק שלכם או בחשבון של בית ההשקעות בו מתנהל התיק. בפגישה הראשונית יבחנו הצרכים האישיים, רמת הסיכון המבוקשת ובהתאם לכך תגובש מדיניות השקעה רלוונטית.

תיק השקעות מנוהל

למה זה משתלם?

ניהול השקעות על ידי מנהל תיקים מוסמך

מומלץ לבחור מנהל תיקים מקצועי, בעל וותק וידע בניהול השקעות ומחזיק ברישיון מטעם רשות ניירות ערך

גמישות בפדיון הכספים

הכספים נזילים למשיכה בכל עת וללא תלות בוותק או גיל החוסך

השקעות בהתאם לצורך אישי

הרכב השקעות יבוצע בהתאם לאופי הסיכון האישי הרצוי עבורכם

הכסף מנוהל בחשבון הבנק

ניתן לעקוב ולראות בכל רגע נתון את סטטוס ההשקעה

שאלות ותשובות

מהי הרשאת יפוי כח לניהול תיק השקעות?

הכוונה היא להרשאת יפוי כח שנותן החוסך למנהל ההשקעות לבצע פעולות קניה ומכירה בתיק. הכסף מנוהל בחשבון הבנק של המשקיע והוא רשאי להתעדכן בנתונים בכל רגע נתון

האם תיק השקעות מנוהל מתאים רק לחוסכים פרטיים?

לצד לקוחות פרטיים המעוניינים להשקיע את כספם בתיק השקעות – גם חברות רשאיות להשקיע את כספי החברה במוצר זה על מנת לייצר רווחי השקעה על כספי האירגון.

מהם הפרמטרים לבחירת הגוף ומנהל ההשקעות שינהלו בעבורי את הכספים?

כדי לבחור בית השקעות ומנהל השקעות שיתאים לנהל את החסכונות שצברנו חשוב לבחון פרמטרים כמו: שנות ניסיון וותק בעולם ההשקעות, המוניטין שנצבר לאורך השנים, רמת מקצועיות גבוהה ויכולת קבלת החלטות מהירה בשוק ההון. כמו גם גודל ואיכות צוות מחקר וניתוח נתונים בבית ההשקעה. לצד אלו יש לבחון עלויות ודמי ניהול, ואת איכות השירות שיינתן לחוסכים באופן שוטף.

האם אני יכול לשנות את הרכב ההשקעות בתיק?

במידה והחוסך מעוניין להגדיל או להקטין את רמת הסיכון בתיק ההשקעות, או לשנות מדיניות השקעה – יוכל לעשות זאת בכל עת ולאחר פגישה עם מנהל התיק אשר יחד ייבנה הרכב השקעות חדש התואם את צרכיו של החוסך

איך אוכל לעקוב אחרי הביצועים בתיק ההשקעות?

המידע זמין לצפיה בכל עת באתר האינטרנט של בית ההשקעות בו מנוהלים הכספים וכן באתר האינטרנט של הבנק בו מנוהלים הכספים.

האם אני יכול לנייד את הכספים בתיק ההשקעות שלי בין גופים שונים?

משרד האוצר קבע כי כל חוסך רשאי לנייד את כספי החסכון הפנסיוני שלו מחברת ביטוח אחת לשניה אך תקנות אלו אינן חלות על תיק השקעות מנוהל. במידה והחוסך מעוניין להעביר את החסכון: יפנה לבית ההשקעות החדש לפגישת ניתוח צרכים והרכב ההשקעה, יבצע שינוי מנהל ההשקעה בבנק ויחתום על יפוי כח לטובת מנהל התיקים החדש.

כדאי לדעת

המומחים שלנו מסבירים