קופת גמל לקצבה

מה זה?

קופת גמל היא תוכנית חסכון לפנסיה שאינה כוללת כיסויים ביטוחיים, כגון ביטוח חיים או אובדן כושר עבודה.

ניתן להפקיד כספים במעמד שכיר – באמצעות מקום העבודה, או במעמד עצמאי – באמצעות תשלומים חודשיים או בהפקדה חד פעמית ניתן ליהנות מהטבות מס עבור הפקדות אלו. כספי החסכון מושקעים בשוק ההון, כמו כן, קיימים מגוון מסלולי השקעה לבחירת החוסכים, כשהמסלולים נבדלים ביניהם ברמת הסיכון.

למה כדאי לכם להצטרף?

להתכונן בצורה הטובה ביותר לתקופת הפרישה

אפשרות לחסכון ללא מרכיבי ביטוח

במידה ואין צורך בביטוחים – כל ההפקדות יועברו לחסכון לגיל פנסיה ללא צורך בתשלום עבור ביטוחים.

אפשרות לבחירת מוטבים

מאפשרת לחוסך להחליט מי יקבל את הכספים שנצברו בקופה במקרה של פטירה.

זכאות להטבות מס על ההפקדות

שכירים ועצמאים נהנים מהחזרי מס על ההפקדות השוטפות.

מגוון מסלולי השקעה

לבחירתך מסלולי השקעה רבים, עם אפשרות למעבר בין המסלולים בכל עת וללא תשלום מס.

שאלות ותשובות

מהם היתרונות של קופת גמל לקצבה?

החוסכים בקופת גמל לקצבה נהנים מיתרונות רבים ומשמעותיים, ביניהם: העברת הפקדות לחסכון נטו וללא תשלום חודשי עבור כיסויים ביטוחיים (כגון: ביטוח חיים / אובדן כושר עבודה), מגוון מסלולי השקעה לבחירת החוסך ובחירת רמת הסיכון המתאימה לו, והאפשרות להחליט מי יקבל את הכספים שנצברו בקופה- במקרה של פטירה.

האם אוכל לקבל קצבה חודשית מקופת הגמל כשאגיע לפנסיה?

קופת גמל אינה קופה שמשלמת קצבה חודשית , לכן החל מגיל 60 או בגיל הפרישה ובמידה ויש רצון בקצבה חודשית,ניתן לנייד את הכספים מקופת הגמל לקופה משלמת קצבה (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים). כך תתאפשר קבלת קצבה חודשית המובטחת למשך כל ימי חייו.

האם כשאצא לפנסיה אוכל למשוך כספים באופן חד פעמי וללא תשלום מס - מקופת הגמל?

הכספים שנצברו בקופות הגמל לפני שנת 2008 ישולמו לחוסך כסכום חד פעמי פטור ממס. כספים שנצברו לאחר שנת 2008 ישולמו לחוסך כקצבה חודשית לכל ימי חייו. במידה ויבחר לקבל את הסכום כולו מקופת הגמל כקצבה חודשית, יש לנייד את הכספים לקופה משלמת (קרן פנסיה/ ביטוח מנהלים) וממנה יוכל לקבל קצבה חודשית המובטחת לכל ימי חייו.

האם אני יכול לקבוע מי יהיו המוטבים שלי במקרה פטירה?

בקופת גמל החוסך בהחלט רשאי לקבוע מי יהיו המוטבים שיהיו זכאים לקבלת כספי החסכון שצבר עד למועד הפטירה.

אילו סוגי קופות גמל קיימות לחוסכים, ומה הבדל ביניהם?

חוסכים שכירים או עצמאיים יכולים לבצע הפקדות לקופת גמל לקצבה משיכת הכספים בגיל פנסיה וחייבים בתשלום מס הכנסה לפי מדרגות מס. מי שמעוניין לבצע הפקדות באופן פרטי יוכל לבצע זאת בקופת גמל להשקעה, ובקופת גמל במעמד-תיקון 190 כמו כן. חסכונות לילדים כולל הפקדות ביטוח לאומי ניתן להפקיד לקופת גמל “חסכון לכל ילד” .

האם אני יכול לנייד את הכספים שצברתי בפוליסה שלי?

משרד האוצר קבע כי כל חוסך רשאי לנייד את כספי החסכון הפנסיוני שלו, ולהעביר את הכספים שנצברו מתוכנית אחת לאחרת (למשל העברה מקופת גמל לביטוח מנהלים או לחברת ביטוח אחרת. הליך הניוד הוא פשוט וכל הזכויות המקוריות של החסכון נשמרות,

רוצה להצטרף ולקבל מידע נוסף?