למרות המצב: אל תפספסו את הטבות המס שממתינות לכם עד סוף 2023

מאת רובי תכנון פיננסי
165 צפיות

הימים שנותרו עד סוף השנה האזרחית הם ההזדמנות האחרונה לממש הטבות מס שונות המגיעות לכם מהמדינה על החסכונות שלכם. השנה, יותר מתמיד, קל לשכוח לנצל את מלוא ההטבות. למי יש ראש וזמן לחשוב על מקסום הטבות מס בתקופה הלא פשוטה שעוברת על המדינה. ובכל זאת, מדובר בהטבות שעשויות לחסוך לכם תשלומי מיסים של מאות ואף אלפי שקלים בשנה, ושוויין עשוי להגיע לעשרות אלפי שקלים לאורך החיים. לא חבל לוותר על סכומים כאלה?
כדי לעשות קצת סדר, הכנו מדריך קצר לכל מה שחשוב להכיר לקראת סוף השנה, כדי ליהנות מהטבות המס ולחסוך בתשלומי המסים.

קרן השתלמות

עצמאים:
בדקו עם רואה החשבון שלכם מהו הסכום המקסימלי שתוכלו להפקיד וליהנות מהטבות מס, בהתאם להכנסתכם. ניתן להפקיד כספים לכל אחת מקרנות ההשתלמות בהעברה בנקאית עד ה-31.12 בשעה 16:00.
שכירים:
אם אתם זכאים לקרן השתלמות בהתאם להסכם העבודה שלכם (קיבוצי/אישי) כדאי
לבדוק כי המעסיק הפקיד את מלוא הסכום המזכה בהטבות מס עד סוף השנה (לעתים מעסיקים בוחרים לבצע הפקדות רטרואקטיבית, מסיבותיהם).
שימו לב שהמעסיק רשאי להפקיד את ההפקדה בגין חודש דצמבר עד ל- 15 בינואר של השנה העוקבת.

קופת גמל להשקעה

למי שברשותו סכומים פנויים להשקעה כדאי להכיר את האפשרות להפקיד עד 76,450 שקל בשנה לאדם (נכון ל-2023) לקופת גמל להשקעה.
• בדקו אם יש לכם או לילדיכם הקטינים כספים פנויים ובדקו את כדאיות הפקדתם לקופת גמל להשקעה. ניתן להפקיד כספים לכל אחת מקופות הגמל להשקעה בהעברה בנקאית עד ה-31.12 בשעה 16:00.

קופת גמל לחיסכון

עצמאים:
בדקו עם רואה החשבון שלכם מהו הסכום המקסימלי שתוכלו להפקיד עד סוף השנה, על מנת ליהנות ממלוא הטבות המס.
שכירים:
בדקו באתר החברה המנהלת כי בוצעו מלוא ההפרשות המגיעות לכם מהמעסיק. שימו לב שהמעסיק רשאי להפקיד את ההפקדה בגין חודש דצמבר עד ל- 15 בינואר של השנה העוקבת. בנוסף – שקלו לנצל, במידת האפשר, את האופציה להפקיד כספים נוספים לקופת גמל באופן עצמאי, שלא דרך המעסיק – וליהנות מהטבת מס נוספת )עד לתקרה(.

קיבוע זכויות

אם אתם מעל גיל פרישה והתחלתם לקבל פנסיה תוכלו לבחון עם מתכנן הפרישה שלכם האם אתם זכאים ויכולים לקבל את הטבת מס בשווי 853,652 ש”ח להפחתת מס על הפנסיה החודשית, מענקי פרישה ופיצויים, היוון קצבה או משיכת כספים מהחיסכון הפנסיוני. את ההטבה ניתן לקבל בין אם סיימתם לעבוד או שאתם ממיכים בעודה לאחר גיל הפרישה. כמו כן תתכן ויש לכם זכאות בגין שנים קודמות וניתן יהיה לקבל את ההטבה רטרואקטיבית.

למידע נוסף וקבעית פגישת ייעוץ ללא עלות לחצו כאן