תכנון פנסיוני

מה זה?

תכנון פנסיוני

ביצוע תכנון פנסיוני מאפשר לחוסכים לפנסיה (שכירים או עצמאים) להתאים את החסכונות ואת הכיסויים הביטוחיים לצרכים האישיים והמשפחתיים ולמקסם את הטבות המס המגיעות להם. מומלץ לבצע פגישת תכנון פנסיוני עם בעל רישיון פנסיוני מטעם משרד האוצר כבר ברגע בו מתחילים לחסוך לפנסיה ולבצע התאמות באופן שוטף, בעיקר כשחל שינוי בסטטוס המשפחתי (חתונה, גירושין, הולדת ילדים), בגובה השכר החודשי וכמובן – במקרה של סיום עבודה. שפע האפשרויות יכול לבלבל ולכן תכנון פנסיוני כדאי לבצע בסיוע יבעל רישיון אובייקטיבי ובהתאם לצרכים הספציפיים שלכם.

למה כדאי לכם להצטרף?

לחסוך לעתיד ללא דאגות

ניצול מקסימלי של הטבות מס

החוסך מפקיד ונהנה מהחזרי מס על ההפקדות השוטפות

התאמת ביטוחי חיים ואובדן כושר עבודה

חשוב לוודא כי גובה הכיסויים הביטוחיים תואמים את השכר ואת הסטטוס המשפחתי שלך

התאמת רמת הסיכון בהשקעות

מתאימים עבורך את רמת החשיפה של הכספים לשוק ההון

התאמת מוצר החסכון הפנסיוני

בוחרים מתוך אפשרויות החסכון את המוצר המתאים ביותר לחוסך

שאלות ותשובות

מה עושים בפגישת תכנון פנסיוני?

לפני הפגישה יפנה המתכנן הפנסיוני למסלקה הפנסיונית ויקבל מידע אודות מוצרי החסכון הפנסיוניים והביטוחים הקיימים עבורו. בפגישה עצמה נעשית בדיקה לגבי צרכיו האישיים והמשפחתיים, רמת הסיכון בהשקעות הכספים לפנסיה והאם קיימים ביטוחים כגון אובדן כושר עבודה וביטוח חיים המתאימים לשכר ולסטטוס המשפחתי הנוכחי של החוסך. במידה ויש צורך בביצוע שינויים במוצרי החסכון והביטוח – ימלא הסוכן עם הלקוח את המסמכים הנדרשים וידאג לביצוע מול חברות הביטוח.

מתי מומלץ לבצע תכנון פנסיוני?

מומלץ לבצע פגישת תכנון פנסיוני כדי לבחור את המוצר הפנסיוני הכי מותאם לצרכיך כבר עם הכניסה למעגל העבודה. לאחר מכן מומלץ להיפגש עם מתכנן פנסיוני בכל שינוי סטטוס משפחתי (נישואין, גירושין, הולדת ילדים), שינוי בשכר החודשי ובגובה ההפקדות. בנוסף,מומלץ לקיים פגישת תכנון פנסיוני ובירור צרכים והתאמת המוצרים והביטוחים אחת לשנתיים, כדי לבצע התאמה לצורך האישי והמשפחתי.

השכר שלי עלה - מה עלי לעשות בנוגע לביטוח אובדן כושר עבודה?

הכיסויים הביטוחיים הקיימים לצד החסכון לפנסיה נקבעים לפי גובה השכר וההפקדות הנוכחיות של החוסך. במידה והשכר עולה ובהתאם לסוג המוצר הפנסיוני, יצטרך החוסך לבצע פעולה יזומה של התאמת הכיסוי לשכר החדש. לדוגמא: כאשר שכרו יעלה מעל 15% בכיסוי ביטוח אובדן כושר עבודה בפוליסת ביטוח מנהלים, יש צורך להגיש הצהרת בריאות לחברת הביטוח על מנת לקבל אישור להגדלת הפיצוי. (הליך זה לא מתבצע באופן אוטומטי).

השכר שלי עלה - מה עלי לעשות בנוגע לביטוח החיים שלי?

הכיסויים הביטוחיים הקיימים לצד החסכון לפנסיה נקבעים לפי השכר וההפקדות הנוכחיות של החוסך. במידה ושכר העובד עולה ובהתאם לסוג המוצר הפנסיוני, יצטרך החוסך לבצע פעולה יזומה של התאמת הכיסוי לשכר החדש. לדוגמא: כאשר ההפקדות החודשיות גדלות בפוליסת ביטוח מנהלים, יש לשקול לבצע הגדלת סכום הביטוח. זאת מאחר וסכום הביטוח למשפחה אמור לשקף את רמת המחיה החודשית אליה הורגלה. (הליך זה לא מתבצע באופן אוטומטי).

בשנתיים האחרונות התחתנתי ונולד לי ילד מה עלי לעשות?

כשחל שינוי בססטוס המשפחתי, ראשית יש לבחון עם המתכנן הפנסיוני את גובה סכום הביטוח למקרה פטירה המתאימים עבור בת הזוג והילד. כמו-כן, חשוב לבדוק מי המוטבים המעודכנים בפוליסות (שיקבלו את הכספים במקרה פטירת החוסך) ובמידת הצורך לשנות אותם.

האם פגישת תכנון פנסיוני כרוכה בעלות כספית?

מתכנן פנסיוני מורשה לגבות תשלום עבור השירות ועלות פגישה כזו נעה בין 500-1,500 ש”ח. ב‘רובי תכנון פיננסי’ אנחנו מציעים פגישת תכנון פנסיוני ללא עלות, מתוך הבנה ומטרה לצעוד יחד וללוות אתכם בכל המוצרים הפנסיונים והביטוחיים עד לגיל הפרישה וגם לאחריו.

כדאי לדעת

המומחים שלנו מסבירים