תכנון ביטוחים והגנות

מה זה?

תכנון ביטוחים והגנות

“אנחנו חוסכים כספים לפנסיה במטרה לייצר הכנסה חודשית קבועה בגיל הפרישה ולצמצם את הסיכונים שיבטיחו לנו איכות חיים בגיל השלישי. לצד חיסכון של כספים ליום סגריר, חשוב לדאוג להגנות ביטוחיות שיגנו עלינו מפני אירועים שעלולים לגרום לנו ולמשפחתנו לטלטלה כלכלית, כגון: מקרה מוות או גילוי מחלה קשה. בנוסף, יש לא מעט כפילויות הנובעות מרכישה של ביטוחים ממקורות שונים. בשנת 2017 הקים הפיקוח על הביטוח את האתר הממשלתי “”הר הביטוח”” במטרה לאפשר למבוטחים ולגורמי המקצוע לאתר את הביטוחים הרשומים על שמו של מבוטח ספציפי.

תכנון ביטוחים והגנות הינו שירות המבוצע על ידי בעל רישיון פנסיוני מוסמך ומטרתו לבחון את ההגנות הביטוחיות להן זקוק הלקוח בהתאם לסטטוס והעדפות אישיות ומשפחתיות, בשלב ראשון ייבחנו המוצרים הקיימים ללקוח באמצעות אתר “”הר הביטוח””, ולאחר מכן ייבחנו צרכיו האישים של הלקוח, ותינתן המלצה על השינויים הנדרשים בהתאם. חשוב לציין כי כיסויים רבים אשר נרכשו בעבר בתעריפים גבוהים (כמו ביטוח חיים, לדוגמא) נמכרים כיום בתעריפים נמוכים משמעותית. כמו כן, כיסויים רבים עברו שדרוגים והרחבות עם השנים – אך הן אינן חלות באופן אוטומטי על מחזיקי פוליסות ותיקות, אלא יש צורך בשדרוג הכיסויים באופן אקטיבי על ידי הלקוח. זו הסיבה שמומלץ לבצע פגישה תקופתית לתכנון מערך הביטוחים וההגנות ולבצע התאמות באופן שוטף בהתאם לצורך ולשינויים אישיים. ”

למה כדאי לכם להצטרף?

כל הסיבות לחסוך לעתיד

הגנה וביטחון לכם וליקיריכם

התאמה מירבית של הכיסויים הביטוחיים החשובים לכם ולבני משפחתכם

סדר בביטוחים

קבלת דו””ח מרוכז לכלל הביטוחים הקיימים

איתור כפל ביטוח

איתור פוליסות וכיסויים כפולים ללקוח ובחינת ביטול כיסויים מיותרים

הוזלת עלויות הביטוח

השוואת כיסויים בין חברות הביטוח והקטנת עלויות חודשיות

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין נתוני פוליסות שאקבל מאתר "הר הביטוח" לעומת "המסלקה הפנסיונית"?

“באתר “”הר הביטוח”” – מוצגים נתונים אודות פוליסות פרטיות שרכש הלקוח כגון: ביטוח בריאות ומחלות קשות
באתר “”מסלקה פנסיונית”” – מוצגים נתונים אודות מוצרי חסכון וביטוח פנסיוני שנפתחו באמצעות מקום העבודה או באופן עצמאי.

האם "הר הביטוח" מציג את כל נתוני הביטוחים וההגנות שלי?

באתר “הר הביטוח” מוצגים נתונים בסיסיים אודות הפוליסות אך לא את כל המידע האישי וסכומי הביטוח עליהם מבוטח הלקוח. לאחר הזמנת המידע מ”הר הביטוח” מומלץ להזמין העתקי פוליסות מהחברות השונות, או דרך “האיזור האישי” באתרי האינטרנט של חברות הביטוח על מנת לקבל את תמונת המצב המלאה והעדכנית.

למה חשוב לדאוג לביטוחים והגנות?

חשוב שכל אדם יבין באילו מקרים לא צפויים כגון: תאונה, מחלה או מקרה פטירה, הכספים והנכסים שלו לא יספיקו לו לכיסוי ההוצאות. פוליסת ביטוח מהווה ביטחון ללקוח ולבני למשפחתו – בעבור מימון הוצאות שונות הנובעות מאירוע ביטוחי.

יש לי 2 פוליסות ביטוח חיים - האם במקרה פטירה הכסף ישולם פעמיים?

פוליסת ביטוח חיים היא פוליסה מסוג “פיצוי” ולכן במקרה של פטירת המבוטח תקבל משפחתו את סך סכומי הביטוח שרכש ממספר פוליסות במקביל. חשוב לדעת כי מנגנון “פיצוי כפול” אינו מתקיים בכל סוגי הביטוחים, כך לדוגמא, במקרה של אובדן כושר עבודה – לא יקבל הלקוח מכל הפוליסות שמבוטח בהן יותר מסך של 75% משכרו המבוטח.

מה ההבדל בין פוליסות "פיצוי" לעומת "שיפוי"?

ישנם 2 סוגי תשלום ביטוח:
1. שיפוי- חברת הביטוח תשלם כסף ישירות ללקוח או לגורם מקצועי עבור החזר הוצאות. לדוגמא: תשלום ישירות לבית חולים בו יבצע הלקוח ניתוח פרטי.

2. פיצוי- חברת הביטוח תשלם כסף ישירות ללקוח, על פי סכום הביטוח שהלקוח רכש, ללא הוכחת הוצאות. לדוגמא: במקרה שהתגלתה ללקוח מחלה קשה יקבל הלקוח סכום חד פעמי בו יוכל לעשות כרצונו.

מהו חיתום רפואי?

בהצטרפות לפוליסה חדשה, או הגדלת סכום ביטוח בפוליסה קיימת – ימלא הלקוח הצהרת בריאות ולעיתים אף יידרש לעבור בדיקה רפואית. בהתאם לתוצאות רשאית חברת הביטוח לקבל או לדחות את הלקוח, או לחילופין לייקר את הפרמיה החודשית או להחריג בעיה רפואית הקיימת לו טרם הצטרפותו לביטוח. הליך חיתום רפואי זה נועד לצמצם את הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה בביטוח הלקוח.

כדאי לדעת

המומחים שלנו מסבירים