פוליסת ביטוח מנהלים

מה זה?

פוליסת ביטוח מנהלים

פוליסת ביטוח מנהלים היא תוכנית חסכון לפנסיה, המעניקה הגנה ב-2 מצבים: פנסיית זקנה לגיל הפרישה וביטוח לאובדן כושר עבודה . לפוליסה ניתן להפקיד כספים במעמד שכיר -באמצעות מקום העבודה, או במעמד עצמאי- באמצעות תשלומים חודשיים או בהפקדה חד פעמית בסוף השנה. ניתן ליהנות מהטבות מס עבור הפקדות אלו. כספי החסכון מושקעים בשוק ההון, כמו כן קיימים מגוון מסלולי השקעה לבחירת החוסכים כאשר המסלולים נבדלים ביניהם ברמת הסיכון.

למה כדאי לכם להצטרף?

להתכונן בצורה הטובה ביותר לתקופת הפרישה

התנאים וההטבות מובטחים בחוזה

התנאים וההטבות שהובטחו בהצטרפות נשמרים מתוקף חוזה שאינו ניתן לשינוי על ידי חברת הביטוח.

זכאות להטבות מס על ההפקדות

שכירים ועצמאים נהנים מהחזרי מס על ההפקדות השוטפות.

מגוון מסלולי השקעה

לבחירתך מסלולי השקעה רבים, עם אפשרות למעבר בין המסלולים בכל עת וללא תשלום מס.

קבלת קצבה חודשית לכל החיים

החל מגיל 60 ניתן לפרוש ולמשוך קצבה חודשית המשולמת לכל ימי חיי החוסך.

שאלות ותשובות

מהם היתרונות של פוליסת ביטוח מנהלים?

החוסכים בפוליסת ביטוח מנהלים נהנים מיתרונות רבים ומשמעותיים, ביניהם: אפשרות לקצבה חודשית למשך כל החיים מרגע פרישת החוסך לפנסיה, אפשרות לרכישת ביטוח אובדן כושר עבודה מורחב ואיכותי יותר מהכיסוי הקיים בקרנות הפנסיה. בנוסף לכך התנאים בפוליסה מעוגנים בחוזה משפטי בין החוסך לבין חברת הביטוח ולכן חברות הבטוח אינן מורשות לשנות תנאים באופן חד צדדי.

האם הקצבה החודשית שאקבל בגיל הפרישה תהיה פטורה ממס?

הפנסיה החודשית נחשבת כהכנסה חייבת במס בדיוק כמו המשכורת החודשית. קיימות הטבות מס רבות בגיל פרישה, אך כדי לממש אותן יש צורך בפניה יזומה של החוסך למס הכנסה, לאחר שבחן את כלל האפשרויות

האם ביטוח מנהלים כולל גם ביטוחים לצד החסכון?

ניתן לרכוש במסגרת פוליסת ביטוח מנהלים ביטוח למקרה אובדן כושר עבודה , הכיסוי אינו נרכש באופן אוטומטי (בדומה לקרן פנסיה) אלא על ידי בקשת החוסך לרכוש כיסוי זה, כמו בן בעבר ניתן היה לרכוש בפוליסה ביטוח חיים למקרה פטירה -אך משנת 2019 כבר לא אפשרי הדבר, ובמידה ומעוניין החוסך בביטוח חיים יוכל לרכוש אותו במסגרת פוליסה פרטית נפרדת.

האם אני יכול לקבוע מי יהיו המוטבים שלי במקרה פטירה?

בפוליסת ביטוח מנהלים ניתן להחליט מי יהיו המוטבים שיהיו זכאים לתשלום חד פעמי של כספי החסכון שצבר עד למועד הפטירה.

מהו מקדם קצבה וכיצד משפיע על גובה הפנסיה שאקבל?

מקדם קצבה הוא מספר שבעזרתו “מתרגמים” את החסכון שנצבר בתוכנית הפנסיונית- לקצבה חודשית שתשולם לחוסך לכל ימי חייו. המקדם מושפע בין היתר מתוחלת החיים וניתן לומר כי ככל שמקדם הקצבה גבוה יותר כך הקצבה החודשית שתתקבל תהיה נמוכה יותר ולהיפך.

האם אני יכול לנייד את הכספים שצברתי בפוליסה שלי?

כן. משרד האוצר קבע כי כל חוסך רשאי לנייד את כספי החסכון הפנסיוני שלו, ולהעביר את הכספים שנצברו מהתוכנית הנוכחית אל סוג תוכנית אחרת (לדוגמא העברה מביטוח מנהלים לקרן פנסיה) ו/או ולחברת ביטוח אחרת. הליך הניוד הוא פשוט וכל שנדרש הוא למלא טופס העברת כספים. בתהליך הניוד מועברות כל הזכויות המקוריות של החסכון כולל העברת הוותק של הקופה המקורית והביטוחים שהיו בה.

רוצה להצטרף ולקבל מידע נוסף?