תנו לבורסה להרוויח עבורכם: כל מה שצריך לדעת על השקעה במדד S&P 500

by רובי תכנון פיננסי
1 year ago
4164 Views
  • רובי סעדי – מנכ”לית רובי תכנון פיננסי 

על אף משבר הקורונה הוכיח המדד האמריקאי איתנות גם בשנת 2020 עם תשואה של למעלה מ-16% אחוז ולא פחות מ-250% אחוז בעשור האחרון. מדריך מקוצר להשקעה במדד איכותי המקבץ את 500 חברות בעלות שווי השוק הגדול בארה”ב, שעשוי להוות אפיק השקעה מיטבי עבור הכסף שלכם

שנת 2020 תיזכר ללא ספק כאחת השנים המאתגרות ביותר שידעה הכלכלה העולמית בעידן המודרני. משבר הקורונה הצליח לטלטל גם את שוק ההון, שספג בחודש מארס האחרון צניחה תהומית במדדים המובילים, לרבות מניות החברות הגדולות והסחירות ביותר, שהכניסו את המשקיעים לבהלה עם גל מכירות אינטנסיבי שהתבטא במסכים אדומים בוהקים בבורסה בניו-יורק.

אופטימיות היא לא מילה גסה

עם זאת, ככל שחלפו החודשים וחרף המשבר המתמשך, הוכיחה הבורסה בפעם המי יודע כמה עד כמה איתנה היא. חרף משבר הקורונה הצליח מדד ה-S&P 500 לסיים את שנת 2020 עם תשואה מרשימה של 16.26%, 101.55% ב-5 השנים האחרונות ועם נתון מדהים של למעלה מ-250% בעשור האחרון (!) 

השקעה במדד כאפיק השקעה משתלם

אז מהו בעצם מדד ה-S&P 500 ? מדובר באחד ממדדי ההשקעה המובילים בעולם המקבץ את 500 המניות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר הנסחרות בבורסה בארה”ב. בין המניות ניתן למצוא מגוון רחב של חברות מסקטורים רבים, לרבות טכנולוגיה, בנקאות, פיננסים, שירותים, קמעונאות ועוד הפועלות בכל העולם ומייצגות את מגוון התעשיות בכלכלה האמריקאית הנחשבת לכלכלה הגדולה והצומחת בעולם.

המדד מתעדכן אחת לתקופה, בהתאם לנתונים הכספיים של כלל החברות הנסחרות בבורסה בארה”ב, כמו גם שווי השוק של כל אחת מהן. בצורה זו מובטחת תחלופה של חברות-מניות, כך שהמדד מכיל תמיד את החברות בעלות שווי השוק הגדול ביותר.

 מחקרים רבים שנעשו להשוואת ביצועי המדד לביצועי מנהלי ההשקעות הוכיחו כי בטווחי זמן ארוכים רק אחוז בודד בלבד של מנהלי השקעות הצליחו באמת ”להכות” את ביצועי המדד וליצור תשואה עודפת, כלומר תשואה גבוהה יותר מתשואת המדד . 

זוהי למעשה הסיבה העיקרית למגמה הגוברת בעולם ההשקעות, הן בחו”ל והן בארץ,  לנוע לכיוון השקעות המחקות את ביצועי המדד ולשלב בניהול כספים פנויים כמו גם בניהול כספים פנסיונים המיודעים לטווח השקעה בינוני- ארוך מוצרי השקעה מחקי מדד S&P500 . 

אם אתם מאמינים בהתפתחות הכלכלה העולמית ובוטחים בעוצמתה של הכלכלה האמריקאית, ייתכן כי מדובר בהזדמנות בעלת ערך מוסף עבורכם העשויה להניב לכם תשואה משמעותיות לאורך זמן.

ועוד לא דיברנו על דמי ניהול

על פי רוב, היות והשקעה במוצרי השקעה מחקי מדד נחשבת השקעה פאסיבית המעין “מנהלת את עצמה” דמי הניהול נמוכים לאין ערוך לעומת דמי הניהול הממוצעים בהשקעות המנוהלות באופן אקטיבי. 

האותיות הקטנות אך גדולות 

כאן המקום לסייג ולהבהיר כי לצד סיכוי קיים גם סיכון. על אף העובדה שהמדד יוצר פיזור השקעה בין 500 החברות בעלות שווי השוק הגבוה בארה”ב, עדיין מדובר בהשקעה ברמת סיכון גבוהה שכן מדובר בתמהיל השקעה מנייתי לחלוטין ועל כן רמת הסיכון והתנודתיות בהשקעה גבוהה.

על כן, אין לפעול בפזיזות ובטח שלא להקצות את כל חסכונותיכם והשקעותיכם לטובת השקעה במדד השקעות אחד. חשוב להבהיר כי אין בכתבה זו בכדי להחליף פגישה אישית עם משווקי השקעות מוסמכים, עמם חשוב להתייעץ בכל עת בקשר לאפיקי ההשקעה המומלצים עבור החסכונות שלכם לאופן בו תוכלו לבנות בשיקול דעת ובתבונה תמהיל השקעה המותאם אליכם באופן אישי, הכולל בחירת מוצרי השקעה  והתאמה של רמת הסיכון המועדפת לטווח ההשקעה הרצוי. זכרו, מילת המפתח בניהול השקעות הייתה ונותרה – פיזור. אף פעם אין לשים את כל הביצים בסל אחד, מוצלחת ההשקעה ככל שתהיה.

איך משקיעים במדד ?

על פניו בכדי להשקיע במדד ניתן לרכוש את כל אחת מהמניות החברות במדד בהתאם למשקלה במדד.

נשמע פשוט? נזכיר שמדובר ב-500 מניות במדד שמתעדכן באופן שוטף, כך שהמשימה הופכת מורכבת למדי. לכן, בכדי לאפשר השקעה במדד בפשטות וביעילות הושקו מוצרי השקעה “מחקי מדד” שהם בגדר ניהול השקעות פסיבי, במסגרתו במקום לקנות את כל המניות במדד  אנו פשוט משקיעים במוצר פיננסי שנצמד לביצועי המדד ומחקה את ביצועיו כך שהמדד עולה, גם הכסף שהשקענו במוצר מחקה מדד עולה יחד איתו, ולהפך.

באופן זה בדיוק בפשטות וביעילות, תוכלו להשקיע ולנהל גם את חסכונותיכם הפנויים וגם את כספי הפנסיה, גמל והשתלמות שלכם– פשוט בוחרים במוצר השקעה או מסלול השקעה מחקה מדד S&P500 ומקבלים השקעה הצמודה לביצועי המדד! 

השקעה במדד ה- S&P 500 הינה ללא ספק צעד כלכלי נבון עבור המעוניינים להשיג תשואה משמעותית לכספם בטווח הארוך. באותה נשימה, שוב נזכיר את האותיות הקטנות אך גדולות – לצד סיכוי, יש גם סיכון. מומלץ לקיים כאמור פגישה אישית עם משווק השקעות בה ייבחנו אפיקי ההשקעה השונים בצורה מושכלת ומקצועית.

כתבה זו אינה תחליף לייעוץ או שיווק תיק השקעות, אלא נועדה לספק ערך עבור הקוראים המתעניינים בהשקעה בבורסה האמריקאית בכלל, ובמסלולי השקעה מחקי מדד S&P 500 בפרט.

חברת רובי תכנון פיננסי הינה סוכנות פיננסים  חדשנית המציעה לקהל הלקוחות מגוון רחב של אפשרויות השקעה. אנו מתאימים עבור לקוחותינו אפשרויות השקעה איכותיות בשילוב מקצועיות ויחס אישי, לרבות השקעה במסלולים מחקי מדד בבורסה האמריקאית.

לפרטים נוספים : רובי תכנון פיננסי – פתרונות השקעה ופרישה מתקדמים 

  • 074740800 
  •  rubyfinance.co.il
Tags: